Liga 3, etapa 10: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 10: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15.00
CSM Paşcani – CSM Focşani     0-2
Cosmin Pasăre (81, 90+3)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15.00
CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău   0-2
Valentin Lungoci (45, 64)
Sporting Lieşti – KSE Târgu Secuiesc     2-0
Daniel Munchiu (60), Marius Manea (88)
Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava    4-0
Alexandru Marin (24, 58, 69), Sandu Iovu (64)
Sănătatea Darabani – Şomuz Fălticeni     2-3
Adrian Ghiorghiciuc (49), Răzvan Cărăbuş (57) / Vasile Padovei (4, 62), Eduard Julei (75 – pen.)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani 2     2-1
Cristian Copoţ Barb (90, 90+3) / Marian Târşa (31 – pen.)
SCM Gloria Buzău – Bucovina Rădăuţi     2-0
Răzvan Cătană (12), Ciprian Petre (60)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 17.00
Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Roman     2-0
Andrei Antohi (9, 57)

 

Seria 2, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15.00
Agricola Borcea – Fotbal Club Rapid        0-7
Alin Cârstocea (38 – pen., 85), Marian Vlada (41, 60), Sergiu Jurj (65, 76), Mircea Manole (87)
FC FCSB 2 – SC Popeşti Leordeni     4-1
Cristian Dumitru (13), Tudor Moldovan (42), Vasile Chitaş (67), Laurenţiu Ardelean (75) / Bogdan Ilie (47)
Unirea Slobozia stă.

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15.00
ACSM Olteniţa – Delta Dobrogea Tulcea    1-0
Adrian Dorobanţu (89)
Sportul Chiscani – Progresul Spartac    1-2
Bogdan Dumitru (83) / Marius Diţu (18), George Apostol (69)
CS Făurei – Axiopolis Sport Cernavodă    0-0
CS Medgidia – Înainte Modelu    1-2

Vasile Şicu (17) / Mihai Rădan (70), Alexandru Dobre (78 – pen.)
CS Afumaţi – CS Tunari     1-2
Mugurel Dedu (38) / Alexandru Ionescu (57), Florin Iordache (59)

 

Seria 3, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15.00
Flacăra Moreni – AFC Hermannstadt 2    2-0
Iulian Drăgan (27), Alexandru Negrea (63)
Atletic Bradu – Sporting Roşiori    0-2
Liviu Floricel (26 – pen., 81 – pen.)
FC Voluntari 2 – Unirea Bascov    2-2
George Buliga (19, 52) / Mihai Isfan (4), Adelin Voinescu (21)
U Craiova 1948 SA – ACSO Filiaşi   1-0
Olivian Surugiu (24)
CSM Alexandria – Flacăra Horezu   0-1
Florin Cioablă (28)

vineri, 26 octombrie, ora 17.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – AFC Astra 2    2-0
Claudiu Dragu (52, 68)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15.00
FC Pucioasa – Viitorul Domneşti    7-0
Tiberiu Calofir (12, 67), Ionel Diţă (50), Adrian Nedelea (71), Emanuel Lungeanu (77), Narcis Marina (81), Alexandru Codroiu (83)
ACS SR Municipal Braşov – U Craiova 1948 CS 2     2-4
Alexandru Avram (67), Cristian Cocan (90+1) / Dominik Glavina (25), Alexandru Vulpe (64, 90), Florin Dumbravă (75 – autogol)

 

Seria 4, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15.00
CNS Cetate Deva – FC Avrig     2-1
Albert Voinea (8), Robert Cristian (12) / Eduard Cornea (45)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Şcolar Reşita     0-1
Marius Staicu (8)
Naţional Sebiş – Metalurgistul Cugir    2-1
Szabolcs Szekely (68, 71) / Brian Lemac (80)
Şoimii Lipova – Millenium Giarmata     4-1
Denis Rusu (24, 55), Kevin Trabalka (47), Cristian Poiană (65 – pen.) / Remi Ochea (81 – pen.)
ACS Dumbrăviţa – CS Hunedoara     1-3
Laurenţiu Telescu (90+2) / Daniel Creciunesc (45+1), Iulian Tecsi (53), Vladimir Scînteie (90+3)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15.00
CS Ocna Mureş – Unirea Alba Iulia    1-3
Valentin Drăgan (33) / Paul Păcurar (30), Claudiu Oara (65), Alexandru Giurgiu (74)
Industria Galda – CSM Lugoj     5-1
Alexandru Cioară (12, 28), Alexandru Costea (51), Andrei Cernea (54, 83) / Beniamin Dobra (42)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Crişul Chişineu Criş     2-1
Ovidiu Vezan (27), Alexandru Nistor (41 – pen.) / Ionuţ Ianc (90+2)

 

Seria 5, etapa 10

vineri, 26 octombrie, ora 15.00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Gaz Metan Mediaş 2    5-0
Szilard Magyari (17, 30, 36), Szilard Mitra (54, 87)
Avântul Reghin – AFC Odorheiu Secuiesc    2-0
Florin Truţă (17, 32)
Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-1
Andrei Ceaca (23), Alexandru Gaşpar (31), Dan Roman (65) / Daniel Hetea (40)
Sticla Arieşul Turda – Minaur Baia Mare    2-2
Sebastian Salcău (33 – pen.), Cristian Paleoca (43) / Lorand Kis (22), Bogdan Boje (65)
MSE Târgu Mureş – ACS Unu Fotbal Gloria     1-1
Mircea Ungur (90+3 – pen.) / Ovidiu Stoianof (90)

sâmbătă, 27 octombrie, ora 15.00
AFC Hărman – ACS Fotbal Comuna Recea    0-3
Ioan Opriş (16), Alin Bota (45+1 – pen.), Sergiu Ciocan (71)
Unirea Tăşnad – CFR Cluj 2    2-2
Raul Silaghi (8), Laur Nemeş (90) / Valentin Costache (40), Sebastian Mailat (81 – pen.)
Olimpic Cetate Râşnov – CS Iernut     3-0
Alin Damian (11, 15), Flavius Staicu (86)

 

sursa: liga2.ro

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.