Liga 3, etapa 4: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 4: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 4

vineri, 14 septembrie, ora 17.00
CSM Râmnicu Sărat – Foresta Suceava    1-1
Bogdan Bălan (11) / Teodor Lungu (83)
CSM Roman – CSM Focşani    0-1
Ştefan Lupu (73)
CSM Paşcani – Sănătatea Darabani   2-1
Andrei Firan (36, 56) / Adrian Nicorici (66)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 17.00
KSE Târgu Secuiesc – Şomuz Fălticeni    4-0
Botond Veress (18, 62), Marius Ştefănescu (30, 32)
Metalul Buzău – FC Botoşani 2    2-1
Gabriel Mihăescu (6), Marian Manea (16) / Andrei Chindriş (90+3)
Sporting Lieşti – Bucovina Rădăuţi    0-2
Iulian Ionesi (44), Cătălin Coroamă (90+4)
Ştiinţa Miroslava – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ     1-0
Sebastian Bucur (4)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 19.00
Suporter Club Oţelul Galaţi – SCM Gloria Buzău     0-0

 

Seria 2, etapa 4

vineri, 14 septembrie, ora 17.00
Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari    0-6
Marius Bâtfoi (31), Alexandru Mitracu (37), Alexandru Văduva (49, 90+2), Radu Stoica (85), Alin Ilin (90)
FC FCSB 2 – Fotbal Club Rapid     0-2
Alexandru Iacob (21), Sergiu Jurj (69)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 17.00
ACSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă    1-1
Răducu Bădiţă (62) / Silviu Moise (40)
Progresul Spartac – Înainte Modelu    0-1
Cristian Gheţu (11)
SC Popeşti Leordeni – Unirea Slobozia    0-3
Nelu Bucă (48), Mihăiţă Năstase (55, 83)
Sportul Chiscani – Agricola Borcea   1-3
Marius Coman (90+3) / Ilie Gaţă (29, 61), Ionuţ Zaina (44)
CS Făurei – CS Afumaţi    1-4
Gigel Bordei (90+2) / Constantin Robicek (34), Mugurel Dedu (35), Ciprian Perju (63), Alin Zaharia (75)
CS Medgidia – CSO Bragadiru     2-1
Alexandru Muscă (50 – pen., 66) / Alexandru Gheorghe (31)

 

Seria 3, etapa 4

vineri, 14 septembrie, ora 17.00
AFC Hermannstadt 2 – Unirea Bascov    1-3
Radu Criştiu (6) / Robert Dalu (34), Ciprian Negoiţă (41), Antonio Stan (46)
Viitorul Domneşti – AFC Astra 2    0-4
Bebeto Lupuleţ (20, 35), Valentin Gheorghe (32), Paul Banu (53)
Flacăra Moreni – Flacăra Horezu    0-1
Ionuţ Gonzales Neamţu (55)
Atletic Bradu – CSM Alexandria    2-2
Adrian Codin (45), Alexandru Preda (50) / Viorel Vâlcică (8), Dragoş Boşoteanu (52)
U Craiova 1948 SA – FC Voluntari 2     0-2
Viorel Brocea (22), Cezar Trandafirescu (84)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 17.00
FC Pucioasa – U Craiova 1948 CS 2    1-2
Alin Leotescu (40) / Jovan Marković (33), Alexandru Vulpe (68)
Sporting Roşiori – ACSO Filiaşi    2-3
Vergiliu Velică (18), Leonard Brînceanu (57) / Claudiu Ghighilicea (23, 33), Cătălin Dinu (40)
ACS SR Municipal Braşov – Turris Oltul Turnu Măgurele     0-1
Marian Constantinescu (65)
 

Seria 4, etapa 4

vineri, 14 septembrie, ora 17.00
CNS Cetate Deva – Unirea Alba Iulia    0-0
Metalurgistul Cugir – Millenium Giarmata   3-1

Tudor Şaucă (43), Robert Dicu (51), Victor Dican (76) / Mircea Stupu (74)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş    1-5
Cosmin Mancaş (11) / Alin Pavel (9 – pen.), Nicu Modan (28), Sebastian Budur (39), Florin Gâlcă (57), Ionuţ Ianc (84)
Naţional Sebiş – Gloria Lunca Teuz Cermei    4-1
Robert Goşa (56), Szabolcs Szekely (63), Charles Ankomah (66), Nicolae Ruţă (88 – pen.) / Claudiu Matiş (41)
Şoimii Lipova – ACS Dumbrăviţa     7-2
Cristian Poiană (2, 22), Kevin Trabalka (5, 42, 78), Andrei Vasinc (49, 86) / Dan Silaghi-Perju (65), Răzvan Rus (75)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 17.00
CSM Şcolar Reşita – CS Hunedoara    3-1
Daniel Ene (8), Alexandru Taciuc (11), Marius Staicu (43) / Iulian Tecsi (31)
FC Avrig – CSM Lugoj    3-0
Lucian Condrea (74), Marian Codrea (79), Marius Cosovan (90+4)
CS Ocna Mureş – Industria Galda     0-5
Rareş Moga (24), Alexandru Cioară (33, 46, 51), Dan Stoia (78)

 

Seria 5, etapa 4

vineri, 14 septembrie, ora 17.00
CFR Cluj 2 – AFC Odorheiu Secuiesc    1-1
Claudiu Petrilă (60 – pen.) / Bogdan Mintaş (7 – pen.)
Gaz Metan Mediaş 2 – Minaur Baia Mare    0-2
Ciprian Duruş (54), Valer Giurgiu (82)
Avântul Reghin – Sănătatea Cluj     1-0
Iulian Sîplăcan (17)

sâmbătă, 15 septembrie, ora 17.00
ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej    2-0
Viorel Chinde (73), Sergiu Ciocan (83)
AFC Hărman – ACS Unu Fotbal Gloria    1-2
Bogdan Minciună (18) / Ovidiu Stoianof (2), Sebastian Rus (51)
Unirea Tăşnad – MSE Târgu Mureş    4-1
Krisztian Szekely (51), Denis Cubaş (54), Raul Silaghi (80), Angelo Cocian (90) / Ervin Székely (8)
Olimpic Cetate Râşnov – Sticla Arieşul Turda     2-1
Sergiu Mihai (4), Nicolae Mariean (89) / Bogdan Varodi (90+1)

duminică, 16 septembrie, ora 17.00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Iernut     7-0
Zsolt Nagy (3), Szilárd Magyari (41, 47, 73), Soufiane Jebari (49), Szabolcs Kovacs (56), Toni Suciu (58)

 

sursa: liga2.ro

Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.