Liga 3, etapa 5: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 5: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
FC Botoşani 2 – Sporting Lieşti     0-2
Cristian Bahnaşu (25), Robert Ţicămucă (87)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Sănătatea Darabani – CSM Râmnicu Sărat     2-1
Adrian Gheorghiciuc (50), Adrian Nicorici (73) / Cosmin Roşca (90)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani     3-1
Răzvan Pîntea (50, 52), Ovidiu Toma (72) / Marian Ciută (79)
CSM Focşani – KSE Târgu Secuiesc   3-0
Mădălin Predoiu (3), Cosmin Pasăre (74), Remus Popa (90+1)
Bucovina Rădăuţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1
Andrei Antohi (19)
Şomuz Fălticeni – Metalul Buzău     0-0
Foresta Suceava – CSM Roman     5-1

Paul Mateciuc (23), Sid-Ali Bouadjila (27, 67), Matteo Rigoni (34), Adi Onofraş Oloeriu (40) / Ionuţ Nuţescu (11)

duminică, 23 septembrie, ora 11.00
SCM Gloria Buzău – Ştiinţa Miroslava    3-3
Ciprian Petre (58 – pen.), Richardo Mihalache (62 – pen., 73) / Alexandru Marin (14), Teodor Chirilă (90+2), Adrian Viorică (90+4)

 

Seria 2, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
Înainte Modelu – SC Popeşti Leordeni    1-2
Cristian Flisc (35) / Bogdan Ilie (25), Marin Luca (49)
CSO Bragadiru – ACSM Olteniţa    0-3
Nu se dispută, gazdele anunţând federaţia că nu poate organiza acest joc.

vineri, 21 septembrie, ora 19.00
Fotbal Club Rapid – Sportul Chiscani    1-0
Deivydas Matulevicius (35)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
CS Afumaţi – CS Medgidia    7-1
Răzvan Onea (4, 9), Mugurel Dedu (26), Robert Buduroi (45+1, 50, 77), Constantin Robicek (75) / Ciprian Loloţ (46)
Agricola Borcea – CS Făurei    1-0
Ionuţ Zaina (82)
CS Tunari – FC FCSB 2    3-1
Marius Bâtfoi (37, 47), Alexandru Văduva (75) / Theodor Botă (77)
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea    3-0
Marian Şerban (62), Adrian Răduca (79 – pen.), Mihăiţă Năstase (88)
Axiopolis Sport Cernavodă – Progresul Spartac     2-1
Silviu Moise (35, 79) / Mircea Donca (67)

 

Seria 3, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
FC Voluntari 2 – FC Pucioasa    0-1
Tiberiu Calofir (44 – pen.)
CSM Alexandria – ACS SR Municipal Braşov    0-1
Vlăduţ Boţia (78)
ACSO Filiaşi – AFC Hermannstadt 2    2-0
Robert Bratu (6 – aut.), Claudiu Ghighilicea (87)
AFC Astra 2 – Flacăra Moreni    2-0
Daniel Vîrtej (33), Robert Vîlceanu (73)

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 SA    1-1
Cristian Balgiu (86 – pen.) / Marius Avram (2)
Flacăra Horezu – Atletic Bradu    3-0
Eduard Neacşu (36), Sebastian Bobină (56), Adrian Popa (90)
Unirea Bascov – Viitorul Domneşti    3-1
Robert Dalu (6, 21), Mihai Işfan (7) / Ionuţ Băniţă (71)
U Craiova 1948 CS 2 – Sporting Roşiori     2-2
Jovan Marković (24), Fausto Rossi (40) / Andrei Roman (2), Leonard Brînceanu (55)

 

Seria 4, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
ACS Dumbrăviţa – CNS Cetate Deva    2-0
Raul Briciu (19), Mădălin Stancu (45+2 – pen.)
CSM Lugoj – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii    0-2
Mladibor Giuricici (82), Alexandru Baranyi (90+1)
Millenium Giarmata – CSM Şcolar Reşita    2-1
Mircea Stupu (4), Marius Călin (78) / Dragoş Săulescu (12)
Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir     0-0

sâmbătă, 22 septembrie, ora 17.00
Industria Galda – Şoimii Lipova    0-3
Kevin Trabalka (18), Vlad Filimon (65 – pen.), Denis Rusu (70)
Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Ocna Mureş    1-0
Michel Vlad (10)
Crişul Chişineu Criş – Naţional Sebiş    4-0
Sebastian Budur (3, 28), Alin Pavel (15), Nicu Modan (77)
CS Hunedoara – FC Avrig     3-0
Erwin Bloj (13), Iulian Tecsi (73), Vladimir Scânteie (90+4)

 

Seria 5, etapa 5

vineri, 21 septembrie, ora 16.00
Minaur Baia Mare – AFC Hărman    1-0
Valer Giurgiu (20)

vineri, 21 septembrie, ora 17.00
Sănătatea Cluj – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-3
Cosmin Tilincă (43), Cristian Paul (75 – pen.) / Szilárd Magyari (9), Eder González (40, 84 – pen.)
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin    2-2
Adrian David (27), Valentin Marcu (78 – pen.) / Vlad Bujor (32, 72)
MSE Târgu Mureş – Olimpic Cetate Râşnov    0-2
Alin Damian (31), Nicolae Mariean (73)
ACS Unu Fotbal Gloria – Unirea Tăşnad    1-3
Ovidiu Stoianof (59 – pen.) / Krisztian Szekely (9, 53), Pavel Nemeş (67)
Unirea Dej – Gaz Metan Mediaş 2    1-1
Andrei Moldovan (78 – pen.) / Alexandru Buziuc (44)
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Fotbal Comuna Recea    0-4
Dacian Dunca (56), Sergiu Ciocan (61), Robert Bolozan (76 – aut., 79 – aut.)
CS Iernut – CFR Cluj 2     1-6
Paul Tâmpla (81) / Mihai Cazan (10), Cătălin Itu (37), Sebastian Petruş (39), Andrei Radu (41), Claudiu Petrilă (63), Bogdan Milandru (89)

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.