Liga 3, etapa 6: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 6

vineri, 28 septembrie, ora 17.00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Roman    6-1
Andrei Croitoru (30), Bogdan Bălan (45+2, 62), Gabriel Bobe (50 – pen., 57), Adrian Vintilă (77) / Ionuţ Nuţescu (48)
CSM Paşcani – SCM Gloria Buzău     0-3
Andrei Truţă (15, 52), Răzvan Tănase (75)

sâmbătă, 29 septembrie, ora 17.00
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava    4-1
Marius Ştefănescu (8, 40, 90+2), Robert Kurtuly (90+5 – pen.) / Ionuţ Artenie (32)
Metalul Buzău – CSM Focşani    1-1
Sabin Sava (32) / Cosmin Pasăre (63)
Sporting Lieşti – Şomuz Fălticeni    2-0
Cătălin Constantinescu (72), Robert Ţicămucă (90+2)
Suporter Club Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2    3-0
Godwin Konyeha (63, 73), Alexandru Corban (85 – aut.)
Sănătatea Darabani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ     0-2
Cristian Copoţ-Barb (61 – pen.), Robert Vasile (83)

duminică, 30 septembrie, ora 17.00
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi     1-4
Cosmin Nemţanu (1) / Radu Ungurianu (54), Liviu Busuioc (59), Andrei Cerlincă (82), Cătălin Coroamă (90+4)

 

Seria 2, etapa 6

vineri, 28 septembrie, ora 17.00
Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu    0-1
Cristian Flisc (52)
FC FCSB 2 – Unirea Slobozia    4-6
Florin Chitaş (37), Laurenţiu Ardelean (51, 74), Antonio Agafiţei (90+3) / Mihăiţă Năstase (12, 17, 61), Nelu Bucă (57, 69), Adrian Gherasim (82)
CSO Bragadiru – CS Afumaţi    
Clubul din Bragadiru e la a doua neprezentare şi va fi exclus din campionat. Rezultatele obţinute până acum vor fi anulate, iar echipele care ar fi trebuit să joace cu CSO vor sta de acum înainte.

sâmbătă, 29 septembrie, ora 17.00
ACSM Olteniţa – Progresul Spartac    1-2
Adrian Dorobanţu (85) / Eduard Radu (52), Cadolar Curt (77)
SC Popeşti Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă    1-0
Nicuşor Romanescu (23)
Sportul Chiscani – CS Tunari    1-1
Emanuel Moldoveanu (28) / Hristu Chiacu (84)
CS Medgidia – Agricola Borcea     1-3
Vasile Şicu (76) / Ionuţ Zaina (45, 45+1), Daniel Burcea (59)

duminică, 30 septembrie, ora 17.00
CS Făurei – Fotbal Club Rapid     1-3
Andrei Puşcaşu (57) / Marian Vlada (50, 56 – pen.), Deivydas Matulevicius (77)

 

Seria 3, etapa 6

vineri, 28 septembrie, ora 17.00
FC Pucioasa – Sporting Roşiori    4-2
Tiberiu Calofir (35, 49 – pen.), Florin Leţu (51), Adrian Nedelea (90+2) / Vergiliu Velică (82), Dumitru Manda (86)
AFC Hermannstadt 2 – U Craiova 1948 CS 2    2-1
Alexandru Curtean (64), Andrei Pop (65) / Jovan Marković (30)
Viitorul Domneşti – ACSO Filiaşi    0-2
Daniel Unguru (17), Claudiu Ghighilicea (37)
Flacăra Moreni – Unirea Bascov    0-2
Mihai Işfan (13, 30)
Atletic Bradu – AFC Astra 2     0-4
Bebeto Lupuleţ (30), Radu Chiriac (31), Dragoş Gheorghe (51, 68)

sâmbătă, 29 septembrie, ora 17.00
ACS SR Municipal Braşov – Flacăra Horezu    2-1
Vlăduţ Boţia (10), Sorin Strătilă (90 – pen.) / Raul Nistor (23)
U Craiova 1948 SA – CSM Alexandria     3-1
Sabin Lupu (15), Claudiu Bălan (45+1), Samuel Zimţa (84) / Viorel Vîlcică (50)

duminică, 30 septembrie, ora 15.00
FC Voluntari 2 – Turris Oltul Turnu Măgurele     2-2
Nicolas Dinu (65), Oktay Özkara (71) / Claudiu Dragu (6), Liviu Băjenaru (78)

 

Seria 4, etapa 6

vineri, 28 septembrie, ora 17.00
CNS Cetate Deva – Metalurgistul Cugir    2-3
Robert Cristian (18 – pen.), Albert Voinea (42) / Robert Dicu (6, 46), Miroslav Radak (83 – aut.)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara    2-2
Alexandru Baranyi (30, 78 – pen.) / Iulian Tecsi (17 – pen., 45+1 – pen.)
Naţional Sebiş – CSM Lugoj    5-1
Charles Ankomah (20), Marco Enciu (23, 51), Szabolcs Szekely (57), Cristian Onţel (85) / Eric Makongo (81)
Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei    4-2
Andrei Sulea (43), Bruno Vasiu (57), Bogdan Burlă (84), Cristian Poiană (87) / Alexandru Capătă (23, 77)
ACS Dumbrăviţa – Industria Galda     2-1
Florin Nanu (67 – pen.), Bogdan Centea (74) / Alexandru Cioară (6)

sâmbătă, 29 septembrie, ora 17.00
FC Avrig – Millenium Giarmata    2-2
Marius Cosovan (33, 56) / Marius Călin (77 – pen.), George Beloescu (87)
CS Ocna Mureş – Crişul Chişineu Criş     0-4
Sebastian Budur (44), Nicu Modan (56), Ionuţ Ianc (66), Alin Mihai (88)

duminică, 30 septembrie, ora 17.00
CSM Şcolar Reşita – Unirea Alba Iulia     4-1
Laurenţiu Breşneni (26), Dragoş Săulescu (31, 36, 55) / Ioan Grozav (86)

 

Seria 5, etapa 6

vineri, 28 septembrie, ora 17.00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CFR Cluj 2    3-0
Szabolcs Kovacs (12), Szilárd Magyari (63), Zsolt Nagy (86)
Gaz Metan Mediaş 2 – AFC Odorheiu Secuiesc    1-3
Paul Costea (13) / Rajmond Bálint (20), Robert Bolozan (54), Apor Györgydeák (84)
Avântul Reghin – MSE Târgu Mureş    3-1
Vlad Bujor (22, 45), Adrian Murar (70 – pen.) / Mircea Ungur (88)
Sănătatea Cluj – Sticla Arieşul Turda     2-1
Sebastian Chelariu (19), Marius Ionescu (80 – aut.) / Cristian Paleoca (58)

sâmbătă, 29 septembrie, ora 17.00
ACS Fotbal Comuna Recea – CS Iernut    7-0
Sergiu Ciocan (1, 42), Daniel Mih (8, 44), Adrian Micaş (51), Bogdan Buşică (89), Alexandru Mărieş (90)
AFC Hărman – Unirea Dej    2-2
Robert Vasiloi (36), Bogdan Minciună (72) / Andrei Moldovan (41), Alexandru Papp (58)
Unirea Tăşnad – Minaur Baia Mare    1-1
Raul Stanciu (33 – pen.) / Lorant Kis (70)
Olimpic Cetate Râşnov – ACS Unu Fotbal Gloria     1-0
Şerban Moraru (32)

 

sursa: liga2.ro

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.