Liga 3, etapa 7: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 7: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 7

vineri, 5 octombrie, ora 15.00
FC Botoşani 2 – Ştiinţa Miroslava    0-1
Sandu Iovu (70)
CSM Roman – KSE Târgu Secuiesc     0-1
Marius Ştefănescu (34)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 15.00
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Râmnicu Sărat     3-1
Răzvan Pîntea (48), Cristian Copoţ-Barb (54 – pen.), Constantin Antim (80) / Cristian Mihalache (51)
SCM Gloria Buzău – Sănătatea Darabani     2-0
Andrei Truţă (15), Răzvan Tănase (65)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani    2-0
Radu Ungurianu (45), Cătălin Coroamă (82)
Şomuz Fălticeni – Suporter Club Oţelul Galaţi     1-5
Paul Ungureanu (18) / Andrei Antohi (54), Ionuţ Codreanu (60), Cosmin Stoian (69, 86), George Cârjan (78)
CSM Focşani – Sporting Lieşti     1-1
Mădălin Predoiu (1) / Robert Ţicămucă (43)
Foresta Suceava – Metalul Buzău     4-0
Paul Mateciuc (16), Robert Grumezescu (46, 83), Ştefan Păun (62 – aut.)

 

Seria 2, etapa 7

vineri, 5 octombrie, ora 15.00
Înainte Modelu – FC FCSB 2    0-2
Daniel Benzar (58, 83)
Agricola Borcea stă.

vineri, 5 octombrie, ora 19.00
Fotbal Club Rapid – CS Medgidia     2-1
Lucian Goge (42), Marian Vlada (51) / Vasile Şicu (72)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 15.00
CS Afumaţi – ACSM Olteniţa    4-0
Răzvan Avram (57 – pen., 68), Mugurel Dedu (73, 85)
CS Tunari – CS Făurei    6-1
Marius Bâtfoi (5, 66), Dragoş Barabas (18 – pen.), Alexandru Mitracu (31), Ionuţ Pădineanu (47), Alin Ilin (77) / Andrei Puşcaşu (48 – pen.)
Unirea Slobozia – Sportul Chiscani    3-0
Adrian Gherasim (22), Vasile Bucă (50), Mihăiţă Năstase (52)
Axiopolis Sport Cernavodă – Delta Dobrogea Tulcea     2-0
Gabriel Lazăr (39, 48)
Progresul Spartac – SC Popeşti Leordeni     1-0
George Moldoveanu (15 – aut.)

 

Seria 3, etapa 7

vineri, 5 octombrie, ora 15.00
CSM Alexandria – FC Voluntari 2    0-1
Cezar Trandafirescu (81)
AFC Astra 2 – ACS SR Municipal Braşov     0-1
Răzvan Damian (43)
ACSO Filiaşi – Flacăra Moreni     1-0
Mihai Şchiopu (55)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 14.00
U Craiova 1948 CS 2 – Viitorul Domneşti     10-1
Alexandru Vulpe (12, 45), Alexandru Dinu-Ivănescu (20), Vasile Constantin (45), Andrei Burlacu (56), Jovan Marković (61, 84), Alin Ţegle (79), Alexandru Zete (81), Petre Simion (90) / Marian Obreja (2)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 15.00
Flacăra Horezu – U Craiova 1948 SA    2-0
Cristian Munteanu (24), Eduard Neacşu (71 – pen.)
Unirea Bascov – Atletic Bradu   3-0
Iulian Tameş (51), Gabriel Dalu (55 – pen.), Marius Sanda (90+3)
Sporting Roşiori – AFC Hermannstadt 2     1-3
Liviu Floricel (12 – pen.) / Robert Bratu (8), Cătălin Tineiu (75), Alexandru Curtean (81)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 17.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – FC Pucioasa     1-0
Marian Constantinescu (45 – pen.)

 

Seria 4, etapa 7

vineri, 5 octombrie, ora 15.00
CSM Lugoj – CS Ocna Mureş    1-1
Sergiu Precupanu (15) / Cosmin Gherman (34)
Millenium Giarmata – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii     3-2
Marius Călin (12 – pen.), Mircea Stupu (33), Remi Ochea (87) / Alexandru Baranyi (52, 86 – pen.)
Unirea Alba Iulia – FC Avrig     1-1
Răzvan Ivan (54) / Marius Cosovan (85)
Metalurgistul Cugir – CSM Şcolar Reşita     2-2
Tudor Şaucă (44), Victor Dican (62) / Dragoş Săulescu (10), Ivan Prodan (87)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 15.00
Industria Galda – CNS Cetate Deva    1-0
Rareş Moga (61)
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACS Dumbrăviţa     0-1
Florin Nanu (29)
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova    0-0
CS Hunedoara – Naţional Sebiş     2-5

Iulian Tecsi (20), Erwin Bloj (28) / Marco Enciu (53, 84), Ionuţ Petculescu (57), Sebastian Susan (58), Charles Ankomah (80)

 

Seria 5, etapa 7

vineri, 5 octombrie, ora 15.00
Sticla Arieşul Turda – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     0-2
Szilárd Magyari (21, 85)
MSE Târgu Mureş – Sănătatea Cluj     2-3
Norbert Papp (13), Rareş Ruja (79) / Andrei Ceaca (25, 47), Ionuţ Rada (90+1)
ACS Unu Fotbal Gloria – Avântul Reghin     1-1
Adrian Nalaţi (15) / Adrian Murar (21 – pen.)
Unirea Dej – Unirea Tăşnad     3-2
Daniel Hetea (62, 80, 90) / Raul Stanciu (29 – pen.), Dávid Vincze (38)
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman     0-1
Diego Alupoaie (6)
CS Iernut – Gaz Metan Mediaş 2     1-3
Marius Pastor (34 – pen.) / Alexandru Buziuc (28), Mihai Mateş (73), Paul Costea (88)
CFR Cluj 2 – ACS Fotbal Comuna Recea     7-3
Claudiu Petrilă (3, 53, 65, 76), Valentin Costache (40, 77), Paul Potra (88) / Alin Bota (38 – pen.), Alexandru Mărieş (75), Lorand Lang (90+2)

sâmbătă, 6 octombrie, ora 15.00
Minaur Baia Mare – Olimpic Cetate Râşnov     0-0

Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.