Liga 3, etapa 8: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 8: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 8

vineri, 12 octombrie, ora 15.00
CSM Râmnicu Sărat – KSE Târgu Secuiesc       2-0
Bogdan Bălan (34), Iulian Burghelea (89)
CSM Paşcani – FC Botoşani 2        0-3
Eduard Florescu (11, 65), Albert Vlădescu (80)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 15.00
Metalul Buzău – CSM Roman    1-0
Alin Iacob (28)
Sporting Lieşti – Foresta Suceava     0-0
Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni    2-1

Sandu Iovu (48), Alexandru Marin (51) / Adelin Arăpaşu (19)
Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuţi    0-1
Andrei Cerlincă (46)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – SCM Gloria Buzău     0-1
Dragoş Ceauşel (21)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 17.00
Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani     2-1
Ionuţ Puţanu (12), George Cîrjan (87) / Remus Popa (19)

 

Seria 2, etapa 8

vineri, 12 octombrie, ora 15.00
Delta Dobrogea Tulcea – Progresul Spartac    1-2
Vasile Fătu Nicolae (59) / Ciprian Stanciu (36 – pen.), Florin Geană (77)
FC FCSB 2 – Axiopolis Sport Cernavodă    0-1
George Rusu (68)
Fotbal Club Rapid stă.

sâmbătă, 13 octombrie, ora 15.00
ACSM Olteniţa – SC Popeşti Leordeni    0-1
Alin Pătraşcu (65)
Sportul Chiscani – Înainte Modelu    2-3
Claudiu Zaharia (42), Ştefan Adamache (78 – pen.) / Cristian Flisc (3, 69), Gelu Ulmeanu (22)
CS Făurei – Unirea Slobozia    1-2
Andrei Puşcaşu (15) / Gabriel Teodorescu (82), Constantin Toma (85)
CS Medgidia – CS Tunari    1-1
Ionuţ Florea (10) / Florin Iordache (44)
CS Afumaţi – Agricola Borcea     4-0
Robert Buduroi (19, 59, 62), Alin Zaharia (90+1)

 

Seria 3, etapa 8

vineri, 12 octombrie, ora 15.00
Viitorul Domneşti – Sporting Roşiori       1-5
Dumitru Constantin (86) / Liviu Floricel (17, 49), Alin Roman (50, 53), Ionuţ Dudău (81)
Flacăra Moreni – U Craiova 1948 CS 2       1-4
Eugen Matei (43) / Ionuţ Puţaru (31), Luis Niţu (50, 81), Vasile Constantin (79)
Atletic Bradu – ACSO Filiaşi       3-1
Alexandru Golban  (67 – pen.), Adrian Codin (85), Alexandru Traşcă (89) / Claudiu Ghighilicea (38)
FC Voluntari 2 – Flacăra Horezu        0-2
Ionuţ Gonzales Neamţu (75, 81)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 15.00
FC Pucioasa – AFC Hermannstadt 2    3-1
Adrian Nedelea (15), Florin Letu (71), Tiberiu Calofir (88) / Radu Criştiu (14)
ACS SR Municipal Braşov – Unirea Bascov     1-1
Radu Leonte (30) / Marius Dima (76 – pen.)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 19.00
Turris Oltul Turnu Măgurele – CSM Alexandria    3-0
Claudiu Dragu (39), Alexandru Sălcianu (89), Gabriel Mărioara (90+1)

marţi, 30 noiembrie, ora 15.00
U Craiova 1948 SA – AFC Astra 2    2-3
Florin Costea (16), Mihai Dina (34) / Robert Vîlceanu (29), Bebeto Lupuţel (54), Dragoş Gheorghe (87)

 

Seria 4, etapa 8

vineri, 12 octombrie, ora 15.00
CNS Cetate Deva – CSM Şcolar Reşita    2-1
Roland Kelemen (45), Andrei Mirică (85) / Laurenţiu Breşneni (30)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Unirea Alba Iulia    3-1
Alexandru Baranyi (11, 18 – pen.), Cosmin Mancaş (61) / Claudiu Davidaş (31)
Naţional Sebiş – Millenium Giarmata       1-0
Szabolcs Szekely (77)
Şoimii Lipova – CSM Lugoj       1-0
Kevin Trabalka (30)
ACS Dumbrăviţa – Crişul Chişineu Criş     2-1
Dan Silaghi-Perju (70), Florin Nanu (74) / Nicu Modan (49)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 15.00
FC Avrig – Metalurgistul Cugir    1-3
Răzvan Macrea (90+3) / Andrei Făgărăşanu (30), Robert Dicu (64, 69)
CS Ocna Mureş – CS Hunedoara    1-2
Valentin Drăgan (37) / Iulian Tecsi (34), Alexandru Marcu (84)
Industria Galda – Gloria Lunca Teuz Cermei     1-2
Alexandru Cioară (25) / Rareş Deta (13), Alexandru Nistor (50 – pen.)

 

Seria 5, etapa 8

vineri, 12 octombrie, ora 15.00
CSM Râmnicu Sărat – KSE Târgu Secuiesc       2-0
Bogdan Bălan (34), Iulian Burghelea (89)
CSM Paşcani – FC Botoşani 2        0-3
Eduard Florescu (11, 65), Albert Vlădescu (80)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 15.00
Metalul Buzău – CSM Roman    1-0
Alin Iacob (28)
Sporting Lieşti – Foresta Suceava     0-0
Ştiinţa Miroslava – Şomuz Fălticeni    2-1

Sandu Iovu (48), Alexandru Marin (51) / Adelin Arăpaşu (19)
Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuţi    0-1
Andrei Cerlincă (46)
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – SCM Gloria Buzău     0-1
Dragoş Ceauşel (21)

sâmbătă, 13 octombrie, ora 17.00
Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani     2-1
Ionuţ Puţanu (12), George Cîrjan (87) / Remus Popa (19)

 

 

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.