Liga 3, etapa 9: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 9: rezultate și marcatori

Seria 1, etapa 9

vineri, 19 octombrie, ora 15.00
FC Botoşani 2 – Sănătatea Darabani    6-1
Răzvan Andronic (1, 15, 67), Robert Bălan (32), Rareş Oprea (76), Alexandru Piftor (90+1) / Răzvan Cărăbuş (33)
CSM Roman – Sporting Lieşti     1-5
Ionuţ Huţanu (50) / George Bîrlădeanu (22 – pen.), Claudiu Maftei (38), Andrei Mihu (58), Cristian Bahnaşu (64), Robert Ţicămucă (73)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 15.00
SCM Gloria Buzău – CSM Râmnicu Sărat    4-2
Ciprian Petre (3, 30), Dragoş Ceauşel (36), Răzvan Catană (71) / Ştefan Creţu (13), Adrian Vintilă (41 – pen.)
Bucovina Rădăuţi – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ    0-0
Şomuz Fălticeni – CSM Paşcani    2-1

Vasile Padovei (13), Dumitru Mircescu (78) / Andrei Stan (51)
CSM Focşani – Ştiinţa Miroslava    1-2
Mădălin Predoiu (77) / Cosmin Nemţanu (53), Bogdan Panaite (64 – aut.)
Foresta Suceava – Suporter Club Oţelul Galaţi    0-0
KSE Târgu Secuiesc – Metalul Buzău     1-1

Botond Veress (45) / Alin Iacob (74)

 

Seria 2, etapa 9

vineri, 19 octombrie, ora 15.00
Înainte Modelu – CS Făurei    1-2
Daniel Gheorghe (26) / Andrei Puşcaşu (36), Alexandru Drezaliu (39)
CS Tunari stă.

sâmbătă, 20 octombrie, ora 13.00
Progresul Spartac – FC FCSB 2     2-1
Victor Militaru (54, 80) / Daniel Benzar (53)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 15.00
Agricola Borcea – ACSM Olteniţa    1-2
Andrei Moise (49) / Gabriel Turbatu (20), Răducu Bădiţă (69)
Fotbal Club Rapid – CS Afumaţi   0-0
Unirea Slobozia – CS Medgidia    2-0

Gabriel Teodorescu (2), Constantin Toma (5)
Axiopolis Sport Cernavodă – Sportul Chiscani    1-3
Alexandru Vieru (89) / Alin Radu (29), Claudiu Zaharia (75 – pen.), Marin Iordache (90+4)
SC Popeşti Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea     3-0
Echipa oaspete şi-a uitat acasă legitimaţiile jucătorilor.

 

Seria 3, etapa 9

vineri, 19 octombrie, ora 15.00
CSM Alexandria – FC Pucioasa    2-0
Sabin Moldovan (85), Mihai Vintilă (88)
AFC Astra 2 – FC Voluntari 2    0-6
Viorel Brocea (18), Omar Kassabji (30), Cezar Trandafirescu (45+1), Mario Dumitru (59), Valentin Ioniţă (87), Florin Bălan (90+2 – pen.)
ACSO Filiaşi – ACS SR Municipal Braşov     2-4
Claudiu Ghighilicea (20), Daniel Unguru (30) / Alexandru Avram (17, 42), Răzvan Damian (75), Horia Popa (83)
AFC Hermannstadt 2 – Viitorul Domneşti     5-0
Bogdan Popescu (12), Cătălin Tineiu (17, 54), Robert Bratu (65), Andrei Pop (90+1)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 15.00
Flacăra Horezu – Turris Oltul Turnu Măgurele    1-0
Radu Georgescu (26)
Sporting Roşiori – Flacăra Moreni     1-0
Alexandru Scumpu (80)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 16.00
Unirea Bascov – U Craiova 1948 SA     0-2
Claudiu Bălan (17), Chihiro Ezaki (37)

duminică, 21 octombrie, ora 15.00
U Craiova 1948 CS 2 – Atletic Bradu    0-1
Costinel Tănase (2)

 

Seria 4, etapa 9

vineri, 19 octombrie, ora 15.00
CSM Lugoj – ACS Dumbrăviţa    1-2
Dacian Bîrză (70) / Deian Pecarov (78), Cristian Gălan (90+3)
Millenium Giarmata – CS Ocna Mureş    4-1
George Beloescu (3, 29), Raul Cochinţu (52), Sinişa Sporin (90+4) / Marcel Domşa (21)
Unirea Alba Iulia – Naţional Sebiş    2-2
Andrei David (19), Ciprian Selagea (81 – pen.) / Nicolae Ruţă (61), Charles Ankomah (76)
Metalurgistul Cugir – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii     4-2
Tudor Şaucă (15, 81), Denis Hotca (23 – aut.), Andrei Făgărăşanu (86) / Alexandru Baranyi (51, 65)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 15.00
Gloria Lunca Teuz Cermei – CNS Cetate Deva    2-0
Andrei Şoit (25 – aut.), Ovidiu Vezan (37)
Crişul Chişineu Criş – Industria Galda    1-0
Alin Ciornei (24)
CS Hunedoara – Şoimii Lipova    3-2
Iulian Tecsi (27 – pen., 73 – pen.), Alexandru Marcu (83) / Kevin Trabalka (24), Andrei Sulea (44)
CSM Şcolar Reşita – FC Avrig     0-0

 

Seria 5, etapa 9

vineri, 19 octombrie, ora 15.00
MSE Târgu Mureş – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-0
ACS Unu Fotbal Gloria – Sticla Arieşul Turda    1-2

Sebastian Rus (3) / Valentin Lemnaru (62), Răzvan Ititesc (90+4)
Unirea Dej – Avântul Reghin    1-1
Florin Blaj (32) / Paul Luca (58)
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpic Cetate Râşnov      0-1
Nicolae Mariean (87)
CFR Cluj 2 – AFC Hărman     2-1
Adrian Pop (33), George Ganea (79) / Ovidiu Covaciu (73)

sâmbătă, 20 octombrie, ora 15.00
Minaur Baia Mare – Sănătatea Cluj    2-1
Mihai Roşca (16 – pen.), Cătălin Tutuţa (40) / Adrian Lupu (90+2)
CS Iernut – Unirea Tăşnad    6-2
Istvan Fekete (10, 39), Arnold Szilagyi (12), Adrian Pop Solovăstru (53), Marius Pastor (68), Ionuţ Cheţan (90+4) / Dávid Vincze (32), Angelo Cocian (81)
ACS Fotbal Comuna Recea – Gaz Metan Mediaş 2     3-0
Sergiu Ciocan (12), Daniel Mih (28), Viorel Chinde (45)

Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.