Liga 3, etapa 23: rezultate, marcatori, clasamente

Liga 3, etapa 23: rezultate, marcatori, clasamente

Seria 1

vineri, 12 aprilie, ora 17:00
FC Botoşani 2 – CSM Paşcani   0-2
Ion Ghimp (7), Andy-Casian Sinescu (90+2)
Metalul Buzău stă.

sâmbătă, 13 aprilie, ora 17:00
KSE Târgu Secuiesc – CSM Râmnicu Sărat   3-1
Marius Ştefănescu (60), Zsombor Veress (79), Botond Veress (90+2) / Valentin Lungoci (26)
Foresta Suceava – Sporting Lieşti  3-1
Andrei Pavel (69), Matteo Rigoni (87), Ionuţ Artenie (90) / Daniel Munchiu (43)
CSM Focşani – Suporter Club Oţelul Galaţi   2-1
Cosmin Pasăre (61, 63) / Andrei Munteanu (38)
Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava   0-3
Eduard Sandu (36), Cosmin Nemţanu (78), Alexandru Marin (83)
Bucovina Rădăuţi – Sănătatea Darabani   2-0
Radu Ungurianu (47), Liviu Busuioc (90 – pen.)
SCM Gloria Buzău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ   6-1
Andrei Truţă (1), Bogdan Chipirliu (10, 67, 90), Ricardo Mihalache (47, 54) / Cosmin Ţapu (61)

 

 

Seria 2

vineri, 12 aprilie, ora 17:00
Înainte Modelu – Sportul Chiscani   3-1
Alexandru Mitu (4), Cristian Flisc (68), Abel Dobre (86 – pen.) / Claudiu Zaharia (41)
Progresul Spartac – Delta Dobrogea Tulcea  3-0
Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.
Fotbal Club Rapid stă.

sâmbătă, 13 aprilie, ora 17:00
SC Popeşti Leordeni – ACSM Olteniţa   1-0
Roberto Anghel (12)
Axiopolis Sport Cernavodă – FC FCSB 2   2-1
Alexandru Sârbu (14, 23) / Alexandru Enache (75)
Unirea Slobozia – CS Făurei 2-0
Florinel Ibrian (3, 35)
CS Tunari – CS Medgidia   3-0
Dragoş Barabaş (10), George Ivan (31), Mihai Ion (70)
Agricola Borcea – CS Afumaţi   1-3
Ilie Gîţă (24) / Mugurel Dedu (13), Robert Buduroi (17), Bebeto Lupuleţ (90+1)

 

Seria 3

vineri, 12 aprilie, ora 17:00
AFC Hermannstadt 2 – FC Pucioasa   1-5
Andrei Stanciu (88) / Rareş Lăcău (14 – autogol), Cristian Constantin (30), Tiberiu Calofir (56), Florin Leţu (89), Claudiu Niculescu (90+2)
U Craiova 1948 CS 2 – Flacăra Moreni   1-1
Vasile Constantin (67) / Marius Zidăroiu (79)
ACSO Filiaşi – Atletic Bradu   2-1
Cosmin Calu (26), Marian Stoenac (85) / Florin Costea (25)
AFC Astra 2 – U Craiova 1948 SA   0-1
Claudiu Bălan (71 – pen.)
CSM Alexandria – Turris Oltul Turnu Măgurele   2-1
Dragoş Boşoteanu (30), Marius Mitran (55) / Claudiu Dragu (61 – pen.)

sâmbătă, 13 aprilie, ora 17:00
Sporting Roşiori – Viitorul Domneşti    1-1
Iulian Manda (34) / … ()
Unirea Bascov – ACS SR Municipal Braşov   1-0
Andrei David (20)
Flacăra Horezu – FC Voluntari 2   3-0
Eduard Neacşu (47), Florin Cioablă (75), Ionuţ Gonzales Neamţu (80)

 

Seria 4

vineri, 12 aprilie, ora 17:00
Unirea Alba Iulia – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   2-2
Alexandru Giurgiu (74), Ciprian Selagea (87) / Nicolae Şofran (33), Alexandru Baranyi (90+2)
Millenium Giarmata – Naţional Sebiş    3-3
Cristian Daminuţă (5), Florin Călin (64), Michel Rosenblum (69 – pen.) / Marco Enciu (12, 56), Florin Mateucă (46)
CSM Lugoj – Şoimii Lipova   2-2
Cristian Onţel (30), Temitope Folarin (76) / Mădălin Popa (31), Vlad Filimon (61)

sâmbătă, 13 aprilie, ora 17:00
CSM Şcolar Reşiţa – CNS Cetate Deva   3-1
Marius Staicu (45+2, 66, 86) / Mario Boldea (21 – pen.)
Metalurgistul Cugir – FC Avrig   3-0
Adrian Cîrstean (71, 89), Andrei Făgărăşanu (90)
CS Hunedoara – CS Ocna Mureş   0-2
Zoltan Borşoi (47), Claudiu Coltor (75)
Crişul Chişineu Criş – ACS Dumbrăviţa   1-1
Bogdan Bozian (44) / Albert Voinea (90+6 – pen.)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Industria Galda   0-3
Alexandru Cioară (79), Alexandru Costea (88), Silviu Mureşan (90+2)

 

Seria 5

vineri, 12 aprilie, ora 17:00
CFR Cluj 2 – Gaz Metan Mediaş 2    5-1
Emanuel Dat (14), Rareş Ispas (29), Claudiu Petrila (37), Alen Moisin (78), Bogdan Milandru (79) / Raul Hăşmăşan (11)
AFC Odorheiu Secuiesc – Unirea Tăşnad   2-0
Horia Crişan (5), Romaric Logon (40)
Unirea Dej – Olimpic Cetate Râşnov    0-1
Szabolcs Kovacs (25 – autogol)
ACS Unu Fotbal Gloria – Sănătatea Cluj   2-1
Marius Curtuiuş (7, 73) / Raul Ciupe (26 – pen.)
MSE Târgu Mureş – Sticla Arieşul Turda   0-5
David Torok (38 – autogol), Raul Vitan (45 – pen.), Valentin Lemnaru (52), Bogdan Varodi (63, 87)

sâmbătă, 13 aprilie, ora 17:00
ACS Fotbal Comuna Recea – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-4
Sergiu Ciocan (53), Alin Bota (64 – pen.) / Bajko Barna (8, 55 – pen.), Slobodan Lalic (30), Soufiane Jebari (62)
CS Iernut – AFC Hărman    3-2
Darius Ghirca (2), Răzvan Stoica (85), Arnorld Szilagyi (89) / Marian Constantinescu (45), Bogdan Roşu (53)
Minaur Baia Mare – Avântul Reghin  1-0
Valer Giurgiu (8)

 

Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.