Liga 3 – Etapa 24: rezultate și marcatori

Liga 3 - Etapa 24: rezultate și marcatori

Seria 1

vineri, 19 aprilie, ora 17.00

CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni   2-2

Giani Unghianu 18, Andrei Firan 90+1 / Lucian Luchian 35, Cătălin Pascal 90+4

Sporting Lieşti stă.

sâmbătă, 20 aprilie, ora 17.00

CSM Râmnicu Sărat – SCM Gloria Buzău   1-1

Dorin Burlacu 37 / Marius Drăguţ 26

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Bucovina Rădăuţi   0-1

/ Liviu Busuioc 58

Sănătatea Darabani – FC Botoşani II   1-4

Adrian Ghiorghiciuc 67 / Marian Chica-Roşă 24, 90+2, Bogdan Melinte 60, Alexandru Piftor 86 – penalty

Ştiinţa Miroslava – CSM Focşani   0-1

Andrei Sterian 6

Suporter Club Oţelul Galaţi – Foresta Suceava   1-3

Andrei Antohi 63 / Paul Mateciuc 21, Andrei Pavel 82, Ionuţ Artenie 90

Metalul Buzău – KSE Târgu Secuiesc   4-1

Dan Stan 47, Vasilică Mihăeş 77, Cătălin Bardaş 83, Ionuţ Radu 90+3 / Zsombor Veress 86

 

Seria 2

vineri, 19 aprilie, ora 17.00

FC FCSB II – Progresul Spartac    0-2

/George Apostol 30, Ciprian Stanciu 49 – penalty

Delta Dobrogea Tulcea – SC Popeşti Leordeni   0-3

Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.

CS Tunari stă.

sâmbătă, 20 aprilie, ora 14.00

CS Afumaţi – Fotbal Club Rapid  1-1

Răzvan Avram 10 / Marian Vlada 69

sâmbătă, 20 aprilie, ora 17.00

ACSM Olteniţa – Agricola Borcea  2-3

Alexandru Alexa 50, Cosmin Novac 62 – penalty / Andrei Moise 10, Ionuţ Zaina 22, Mihai Neg 30

CS Medgidia – Unirea Slobozia   2-3

Constantin Coman 1, 15 / Florin Ibrian 7, Mihăiţă Năstase 20, Vasile Bucă 90

CS Făurei – Înainte Modelu  1-0

Stelian Nicoliţă 55

Sportul Chiscani – Axiopolis Sport Cernavodă  2-1

Emanuel Moldoveanu 30, Claudiu Zaharia 90+3 / Gheorghe Andreescu 42

 

Seria 3

vineri, 19 aprilie, ora 17.00

FC Voluntari 2 – AFC Astra 2   2-2

Nicolas Dinu 37, Cosmin Achim 62 / David Iulian Brăilă 45, Alexandru Duminică 84

U Craiova 1948 SA – Unirea Bascov   3-0

Claudiu Bălan 53, Ionuţ Tănase 55, Alexandru Raicea 74

Atletic Bradu – U Craiova 1948 CS 2    0-2

/ Vasile Constantin 7, Ionuţ Popescu 62

Flacăra Moreni – Sporting Roşiori   2-0

Andrei Iliescu 54, Alberto Roşciugă 66 – penalty

Viitorul Domneşti – AFC Hermannstadt 2   0-0

sâmbătă, 20 aprilie, ora 17.00

FC Pucioasa – CSM Alexandria   1-1

Florin Leţu 23 / Viorel Vâlcică 45+3

Turris Oltul Turnu Măgurele – Flacăra Horezu   2-0

Claudiu Dragu 10, Adrian Voicu 48

ACS SR Municipal Braşov – ACSO Filiaşi   2-0

Horia Popa 84, Dragoş Popa 90+2

 

Seria 4

vineri, 19 aprilie, ora 17.00

CNS Cetate Deva – Gloria Lunca Teuz Cermei   1-0

Alexandru Muscă 80

ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj    3-3

Raul Briciu 60, Albert Voinea 86, 90+4 – penalty / Cristian Onţel 12, 61, Andrei Cărăbaş 63

Şoimii Lipova – CS Hunedoara   4-1

Denis Rusu 48, Florin Istrate 52, Kevin Trabalka 53, 80 / Robert Cristian 9 – penalty

Naţional Sebiş – Unirea Alba Iulia   3-0

Szabolcs Szekely 45, 87, Claudiu Vereş 79

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Metalurgistul Cugir   6-1

Răzvan Ghinescu 57, Sebastian Budur 68, 90+3, Andrei Ţugui 71, Alexandru Lazăr 78, Răzvan Cluci 89 / Andrei Făgărăşanu 42

sâmbătă, 20 aprilie, ora 17.00

Industria Galda – Crişul Chişineu Criş   1-1

Ionuţ Cioplântă 5 / Alin Pavel 18

CS Ocna Mureş – Millenium Giarmata   0-1

/ Cristian Daminuţă 77

FC Avrig – CSM Şcolar Reşiţa   0-1

/ Flavius Vlădia 90+2

 

Seria 5

vineri, 19 aprilie, ora 17.00

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – MSE Târgu Mureş   5-0

Soufiane Jebari 15, Istvan Berde 44, Szilard Veres 54, Atilla Csuros 75, Szilard Magyari 80

Sticla Arieşul Turda – ACS Unu Fotbal Gloria    1-1

Marius Ionescu 72 / Ovidiu Stoianof 39

Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare    0-1

Cătălin Tutuţa 54

Avântul Reghin – Unirea Dej    1-0

Adrian Murar 84

Unirea Tăşnad – CS Iernut    6-1

David Vincze 10, 48, Angelo Cocian 42 – penalty, 84, Krisztian Szekely 58, Mark Parnău 68 / Robert Bartoş 67

Gaz Metan Mediaş 2 – ACS Fotbal Comuna Recea    0-2

Viorel Chinde 22, Brian Lemac 62

sâmbătă, 20 aprilie, ora 17:00

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc   0-1

Romaric Logon 16

AFC Hărman – CFR Cluj 2  1-3

Marian Constantinescu 6 / Cătălin Itu 8, 44, Andrei Nistor 90+2

Facebook Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.