Liga 3 – Etapa 25: rezultate și marcatori

Liga 3 – Etapa 25: rezultate și marcatori

Seria 1

vineri, 26 aprilie, ora 17:00

Metalul Buzău – CSM Râmnicu Sărat  1-0
Ionuţ Radu 10

KSE Târgu Secuiesc – Sporting Lieşti  5-2
Zsombor Veress 27, 35, 59, Marius Ştefănescu 40, Kany Szilard 71 / Andrei Mihu 8 – penalty, Ionuţ Iancu 42

Foresta Suceava – Ştiinţa Miroslava   3-1
Cornel Căinari 42, Robert Martin 50, 77 / Alexandru Marin 90+2 – penalty

CSM Focşani – CSM Paşcani   2-0
Ştefan Pădineanu 38, Remus Popa 71

Şomuz Fălticeni – Sănătatea Darabani   5-2
George Tomescu 1, Lucian Luchian 4, 75, 89, Cătălin Pascal 19 / Adrian Ghiorghiciuc 56, Bogdan Merticariu 57

FC Botoşani 2 – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ  0-2
Vlad Andreş 6, Robert Vasile 66

Bucovina Rădăuţi – SCM Gloria Buzău  0-0

Suporter Club Oţelul Galaţi stă.

Seria 2

vineri, 26 aprilie

CS Tunari – CS Afumaţi  0-2
Daniel Vîrtej 41, Vasile Ştefan 87

Fotbal Club Rapid – Agricola Borcea   6-0
Cătălin Hlistei 17, 90+1, Marian Vlada 39, Alin Cârstocea 46, Petre Goge 73, Guilherme Fagundes ”Robinho” 84

SC Popeşti Leordeni – FC FCSB 2   5-0
Lucian Neaţă 9, 22, Robert Constantinescu 28, Toma Vincente 65, Daniel Ciotoianu 80 – penalty

Progresul Spartac – Sportul Chiscani  8-0
Ionuţ Tudorache 6, Ciprian Stanciu 13, Adrian Dorobanţu 35, Cadolar Curt 63, Robert Cazaciuc 65, 87, Andrei Grigore 77, Mircea Donca 90+3

Axiopolis Sport Cernavodă – CS Făurei  1-0
George Rusu 90+2

Înainte Modelu – CS Medgidia    2-3
Alexandru Mitu 5, Abel Dobre 11 / Ergut Asan 27, 90+1, Constantin Marian Coman 52

Delta Dobrogea Tulcea – ACSM Olteniţa   0-3
Echipa din Tulcea s-a retras din campionat la finalul turului.

Unirea Slobozia stă.

Seria 3

vineri, 26 aprilie

Viitorul Domneşti – FC Pucioasa  1-7
…  / Claudiu Niculăescu 3, Alexandru Iamandache 7, 24, Tiberiu Calofir 10, 20, 83, Vlăduţ Parghel 88

AFC Hermannstadt 2 – Flacăra Moreni   1-3
Andrei Stanciu 56 / Alexandru Oaie 37, Marius Zidăroiu 77 – penalty, Viorel Vârtej 85

Sporting Roşiori – Atletic Bradu    1-2
Alin Roman 88 / Gheorghe Aria 69, Ioan Fulga 79

U Craiova 1948 CS 2 – ACS SR Municipal Braşov   2-0
Alexandru Zete 54, Luis Niţu 72 – penalty

ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA    1-2
Mihai Şchiopu 5 / Claudiu Bălan 45, Robert Răducanu 55

Unirea Bascov – FC Voluntari 2   0-1
Nicolas Dinu 84

AFC Astra 2 – Turris Oltul Turnu Măgurele   0-1
/ Mihai Pahonţu 18

Flacăra Horezu – CSM Alexandria  0-2
Ştefan Covalschi 22 – autogol, Alexandru Câmpanu 50

Seria 4

vineri, 26 aprilie

FC Avrig – CNS Cetate Deva  4-2
Marius Cosovanu 30, 80 – penalty, Marian Codrea 35, 71 /

CSM Şcolar Reşiţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii   4-3
Daniel Vădrariu 5 – penalty, Marius Staicu 34, Flavius Vlădia 57, Milorad Banac 79 / Răzvan Ghinescu 35, Sebastian Budur 42 – penalty, Petrişor Jichici 90+2

Metalurgistul Cugir – Naţional Sebiş   2-2
Vitinha 14, Adrian Cîrstean 70 / Claudiu Vereş 32, Szabolcs Szekely 36

Unirea Alba Iulia – CS Ocna Mureş    2-0
Marco De Marco 88, Andrei David 21

Millenium Giarmata – Şoimii Lipova    2-3
Michel Rosenblum 52 – penalty, Narcis Popan 60 / Kevin Trabalka 17 – penalty, Florin Istrate 25, 31

CS Hunedoara – ACS Dumbrăviţa   2-1
Andrei Vasinc 35, 84 / Florin Nanu 15

CSM Lugoj – Industria Galda  2-5
Kim Dong-hyun 6, Rafael Hrudei 84 – penalty / Pavel Gergely 7, Alecu Cioară 10, Ionuţ Cioplântă (62), Daniel Lupşan 86, Flaviu Baghiu 88

Crişul Chişineu Criş – Gloria Lunca Teuz Cermei  2-1
Bogdan Bozian 3, Alin Ciornei 15 / Alexandru Capătă 71

Seria 5

vineri, 26 aprilie, ora 17:00

Gaz Metan Mediaş 2 – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc   0-8
/ Bajko Barna 10, 12, 29, 62, 67, Szilard Mitra 20, Szilard Magyari 34, 43

ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Hărman  4-4
Sergiu Ciocan 10, 37, Romario Rus 22, Dacian Dunca 40 / Marian Constantinescu 52, 72, 78, Emanuel Popa 85

CFR Cluj 2 – Unirea Tăşnad    6-1
Attila Girsik 30, 38, Cătălin Itu 36, Rareş Ispas 45, 54, Claudiu Petrila 50 / Angelo Cocian 79

CS Iernut – Olimpic Cetate Râşnov  1-3
Solovastru Pop 30 / Alin Damian 25, Şerban Moraru 53, Nicolae Mariean 90+4

AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Reghin  1-3
Romaric Logon 19 / Adrian Murar 24, Florin Truţa 29, Vlad Bujor 52

Unirea Dej – Sănătatea Cluj    3-1
Andrei Pop 41, Mihai Onicaş 53, Bogdan Pop 75 / Cosmin Tilincă 10

Minaur Baia Mare – Sticla Arieşul Turda    1-4
Denis Lihet 62 / Valentin Lemnaru 9, Bogdan Varodi 51, 86, Ionescu 77

ACS Unu Fotbal Gloria – MSE Târgu Mureş  7-1
Ovidiu Stoianof, Ionuţ Dobrea, Cristian Bucur, Adrian Nalaţi, Marius Curtuiuş 2, Claudiu Meşter – penalty / Şanta 50

 

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.