Etapa 23: CFR Cluj – FCSB 1-0, gol Vinicius

Echipele de start CFR – FCSB:

CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Itu, Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani, Costache. Antrenor: Dan Petrescu

FCSB (4-3-1-2): Bălgrădean – Crețu, Planic, Cristea, Momcilovic – Moruțan, Nedelcu, Oaidă – Tănase, Man, Fl. Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă

Arbitri: Istvan Kovacs ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene. Florin Marcu a fost rezervă.

Observatori: Aron Huzu şi Eduard Alexandru.

Minutul 1: A început partida.

Minutul 3: CFR Cluj începe partida în atac. Jucătorii de la FCSB par surprinși de startul bun al clujenilor.

Minutul 8: Florinel Coman este autorul primului șut al meciului. Arlauskis s-a opus.

Minutul 14: Șut periculos al lui Costache!

Minutul 31: Omrani primește cartonaș galben după un duel tare cu Momcilovic.

Minutul 35: Spații uriașe în defensiva oaspeților! Vinicius, foarte aproape de deschiderea scorului. A ratat lovitura cu capul, din câțiva metri.

Minutul 45: Final de primă repriză, scor 0-0.

Minutul 46: Dan Petrescu întârzie să intre pe teren. Schimbare la pauză la FCSB: Iese Momcilovic, intră Olaru. Planic a fost trecut pe partea stângă, iar Dragoș Nedelcu poziționat fundaș central.

Minutul 48: Ratare uriașă pentru CFR! Damjan Djokovic șutează aproape din corner, din unghi, cu exteriorul, dar mingea trece razant pe lângă poarta lui Bălgrădean.

Minutul 49: Șut periculos al lui Bordeianu! Mingea este respinsă de Bălgrădean.

Minutul 72: Schimbare la CFR Cluj! Iese Bilel Omrani, intră Mario Rondon.

Minutul 77: Bogdan Planic faultează la marginea careului, Deac cade! Kovacs scoate cartonașul roșu. Planic este eliminat. Crețu primește galben pentru proteste.

Minutul 79: GOOOL! Vinicius deschide scorul cu un șut superb de la marginea careului, după o preluare de mare efect și un dribling scurt: 1-0

Minutul 85: Iese Coman, intră Gnohere la FCSB! Ultimele minute în care roș-albaștrii speră la un egal.

Minutul 90: Cinci minute de prelungiri.

Minutul 90+5: Fluier final, CFR Cluj – FCSB 1-0