Liga 3, etapa 1, rezultate și marcatori. Steaua face scorul etapei

Liga 3, etapa 1, rezultate și marcatori. Steaua face scorul etapei

SERIA 1, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
Hușana Huși – Dante Botoşani 1-0
Petru Agrigoroaei (5)
Bradu Borca – Şomuz Fălticeni 0-2
Christ Afalna (72, 84)
Sporting Juniorul Vaslui – Bucovina Rădăuţi 2-1
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Bucovina Rădăuți.
Aurel June (46), Valentin Hagiu (56) / Florin Antonesei (90)
CSM Paşcani – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la CSM Pașcani.
Denis Botezatu (23)
Foresta Suceava – Ştiinţa Miroslava 1-2
Robert Martin (48) / Cosmin Nemțanu (25), Eduard Sandu (56 – penalty)

Seria 2, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani – Sporting Lieşti 2-5
Ionuţ Huţu (66), Cristian Pascu (76) / Marius Manea (45+1), Andrei Mihu (58), George Dănăilă (61), Bogdan Zărnescu (63), Adrian Grigoraș (71)
CSM Râmnicu Sărat – SC Oţelul Galaţi  1-0
Mădălin Socol (85)
Avântul Valea Mărului – Dacia Unirea Brăila 0-3
Narcis Ioniţă (49), Patrick Petre (67), Cosmin Zamfir (79)
Viitorul Ianca – CSM Bacău 2-0
Alin Radu (15), Marius Dima (90+4)
CSM Focşani – CS Făurei 4-1
Mihai Negoiță (45+2), Alexandru Taciuc (80), Valentin Ghenovici (82), Sergiu Jurj (87) / Beniamin Micu (45)

Seria 3, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
CSM Olteniţa – Recolta Gheorghe Doja  4-0
Gabriel Zane (45), Alexandru Alexa (52), Răzvan Udrea (65), Fane Porumbel (77)
Înainte Modelu – Viitorul Constanţa 2  2-3
Ionuţ Vasile (13), Daniel Gheorghe (57 – penalty) / Roberto Mălăele (32), Răzvan Tănasă (43), Ionuţ Cojocaru (87)
SC Popeşti Leordeni – CS Afumaţi  0-1
Mugurel Dedu (45+1)
Gloria Albeşti – Agricola Borcea  2-0
Dumitru Muzechearu (55), Robert Pîslaru (75)
Mostiştea Ulmu – Axiopolis Sport Cernavodă  3-3
Valentin Andrei (55), Andrei Truţă (58), Nicușor Romanescu (90+4) / Raphael Stănescu (14), Liviu Gheorghe (36), Mădălin Martin (42)

Seria 4, etapa 1

11 septembrie, ora 17:00
Rapid 2 – CS Tunari  1-1
Alexandru Catrici (88 – penalty) / Mihai Neg (30)
12 septembrie, ora 17:00
Progresul Spartac – FC Voluntari 2 3-1
Eduard Radu (14 – penalty, 42, 75) / Iulian Badea (30 – penalty)
Dinamo 2 – FCSB 2 3-2
Andrei Spînu (59), Claudiu Stan (81), Ahmed Bani (86) / Ciprian Timiș (30), Andrei Tănasă (53)
Steaua Bucureşti – CS Baloteşti 5-1
Rareș Enceanu (3, 7), Alexandru Zaharia (32), Valentin Flămînzeanu (38 – autogol), Florin Răsdan (43) / Constantin Greblea (31)
Concordia Chiajna 2 – Metalul Buzău 1-1
Eugen Nica (15) / Andrei Pavel (18)

Seria 5, etapa 1

11 septembrie, ora 17:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Kids Tâmpa Braşov 2-0
Istvan Fulop (52), Istvan Berde (70)
12 septembrie, ora 17:00
CS Blejoi – AFC Astra 2 2-1
Vlăduţ Badea (13), Alexandru Oprea (65) / Dragoş Gheorghe (73)
Corona Braşov – KSE Târgu Secuiesc 5-1
Marius Telcean (1 – autogol), Diego Alupoaie (11), Marian Cristescu (31, 53), Marius Manole (87) / Robert Vasiloi (60)
Olimpic Cetate Râşnov – SR Braşov  1-2
Raul Drugă (67) / Horia Popa (63 – penalty), Eduard Rența (76)
AFC Odorheiu Secuiesc – CSO Plopeni 0-1
Radu Huza (64)

Seria 6, etapa 1

11 septembrie, ora 17:00
Academica Clinceni 2 – Universitatea Craiova 2  2-0
Vlad Motroc (50), Robert Jerdea (64)
CSM Alexandria – ACSO Filiaşi  0-1
Dragoș Săulescu (23 – penalty)
12 septembrie, ora 17:00
Sporting Roşiori – Unirea Bascov 3-1
Florin Radu (23 – penalty), Răzvan Iosivoiu (60 – autogol), Iulian Urîtu (86) / Eduard Neacșu (10)
Petrolul Potcoava – Vediţa Coloneşti 0-3
Alexandru Cincă (23), Robert Dalu (83), Andrei Bîră (86)
FC Pucioasa – Flacăra Moreni  2-2
Narcis Marina (16 – penalty), Richard Ţilică (85) / Tiberiu Calofir (81), Andrei Iliescu (90+2)

Seria 7, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
CSM Jiul Petroşani – Flacăra Horezu 2-2
Bogdan Matei (3, 19) / Mansour Gueye (14, 72)
Măgura Cisnădie – FC Hermannstadt 2  2-1
Florin Stelea (22), Andrei Stoia (59) / Marius Mustea (1)
Gaz Metan Mediaş 2 – Gilortul Târgu Cărbuneşti 6-0
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Gilortul Târgu Cărbunești.
Robert Țili (12), Yael Tiendrebeogo (20), Alin Moldovan (48), Mihai Mateș (56), Carlo Danciu (64), Raul Hăjmășan (78 – penalty)
CSM Deva – Viitorul Şelimbăr 1-2
Raul Vitan (44) / Adrian Cîrstean (20), Alexandru Curtean (63)
Minerul Costeşti – Viitorul Dăeşti  0-2
Octavian Vasile (35), Florin Costea (79)

Seria 8, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
Avântul Periam – ACS Poli Timişoara  1-1
Dragan Paulevici (87) / Claudiu Matiș (43)
Şoimii Lipova – Gloria Lunca Teuz Cermei  3-1
Claudiu Codoban (11, 71), Victor Prună (53 – penalty) / Alexandru Sabău (20)
Progresul Pecica – Progresul Ezeriş  2-0
Alexandru Capătă (50), Bogdan Bozian (73)
CSC Dumbrăvița – Fortuna Becicherecu Mic 3-0
Octavian Drăghici (6, 37), Andrei Făgărășanu (54)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş 2-2
Cosmin Mancaș (81), Cristian Bocșan (90+4) / Sebastian Budur (36), Adrian Suslak (57)

Seria 9, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
Sănătatea Cluj – Unirea Dej 0-3
Andrei Pop (32 – penalty, 68), Angelo Cocian (41 – penalty)
Unirea 1924 – CSO Cugir 1-4
Ciprian Selagea (14) / Marius Lupu (32, 72 – penalty), Tudor Șaucă (51), Paul Păcurar (57 – penalty)
Unirea Ungheni – CS Hunedoara  2-1
RRaul Iliescu (59), Sebastian Bucur (75) / Flavius Iacob (61)
CS Ocna Mureş – Sticla Arieşul Turda 0-2
Marius Cobârzan (32),Florin Dan (58)
Avântul Reghin – Industria Galda 0-0

Seria 10, etapa 1

12 septembrie, ora 17:00
Sportul Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin 2-2
Ismael Guiti (9), Adelin Neaga (79) / Denis Dardai (23), Sergiu Pop (69 – penalty)
CSM Satu Mare – Unu Fotbal Club Gloria 4-2
Raul Ziman (48, 76), Florin Chitaş (65 – penalty), Kevin Barth (73) / Sandu Bococi (27), Claudiu Meșter (87)
Progresul Şomcuta Mare – Minaur Baia Mare 1-3
Laur Nemeș (71) / Ciprian Stanciu (15), Vasile Pop (38, 61 – penalty)
CA Oradea – SCM Zalău 1-1
Marius Hosu (54) / Raul Stanciu (37 – penalty)
Someşul Dej – Luceafărul Oradea 2-0
Paul Colţa (70), Ionuț Dobrea (74)

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.