Liga 3, etapa 2, rezultate și marcatori. Steaua învinge FCSB 2

Liga 3, etapa 2, rezultate și marcatori. Steaua învinge FCSB 2

Seria 1, etapa 2

19 septembrie, ora 17:00
Dante Botoşani – Ştiinţa Miroslava 1-3
Andrei Popovici (70) / Giani Unghianu (36, 54), Eduard Asăvoaei (90+3)
CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava 0-1
Andrei Cerlincă (71)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani 6-0
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Bucovina Rădăuți.
Ionuț Plămadă (40), Mugur Florescu (45 – penalty), Iulian Ionesi (47, 77), Ionel Stoian (56, 65)
Şomuz Fălticeni – Sporting Juniorul Vaslui 1-0
Eduard Julei (60 – penalty)
Hușana Huși – Bradu Borca 5-0
Paul Deleanu (3), Adrian Viorică (19, 83), Răzvan Chiriac (45), Georgios Economou (80)

Seria 2, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 1-2
Valentin Robu (66) / Alin Radu (61), George Pungă (90+4)
Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat 0-3
Andrei Câmpeanu (32, 58), Marius Constantin (68)
19 septembrie, ora 17:00
Sporting Lieşti – CS Făurei 2-2
Daniel Gâță (54 – penalty), Dănuț Munchiu (88) / Bănel Nicoliță (39), Georgel Moldoveanu (90)
CSM Bacău – CSM Focşani 2-2
Florin Nicodim (64, 75) / Sergiu Jurj (12, 28)
SC Oţelul Galaţi – Avântul Valea Mărului 2-0
Gabriel Răducan (28), Marius Matei (80)

Seria 3, etapa 2

19 septembrie, ora 15:00
Viitorul Constanţa 2 – SC Popeşti Leordeni 0-3
Viorel Dinu (38), Cristian Onțel (47 – penalty, 88)
19 septembrie, ora 17:00
Recolta Gheorghe Doja – Axiopolis Sport Cernavodă 2-7
Cosmin Anton (6), Vlăduț Popescu (24) / Rafael Stănescu (16), Cosmin Ionică (29, 31, 51, 54), Liviu Gheorghe (43), Cătălin Tudorică (78)
Agricola Borcea – Mostiştea Ulmu 1-2
Alexandru Caragea (57) / Valentin Andrei (35 – penalty), Iulian Ilie (43)
CS Afumaţi – Gloria Albeşti 2-1
()
CSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-2
Daniel Gheorghe (două)

Seria 4, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
CS Baloteşti – Concordia Chiajna 2 1-1
Constantin Greblea (61) / Ionuț Constantin (64)
19 septembrie, ora 17:00
FC Voluntari 2 – CS Tunari 0-0
Metalul Buzău – Rapid 2 2-1
Cătălin Bardaș (72, 74) / Alexandru Despa (30)
FCSB 2 – Steaua Bucureşti 1-2
Laurențiu Ardelean (45+2 – penalty) / Remus Chipirliu (65), Andrei Antohi (90)
Progresul Spartac – Dinamo 2 5-1
Eduard Matei (18), Robert Cazaciuc (31), David Țone (62 – autogol), Giovanni Petcu (82 – penalty), Andrei Ohaci (90) / Dragoș Penescu (5)

Seria 5, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Kids Tâmpa Braşov – Olimpic Cetate Râşnov 2-1
Fabian Dumitraș (30), Răzvan Zota (58) / Raul Drugă (14 – penalty)
19 septembrie, ora 14:00
SR Municipal Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2
Horia Popa (37 – penalty) / Ionuț Mândru (54 – autogol), Cosmin Turcu (55)
19 septembrie, ora 17:00
AFC Astra 2 – CSO Plopeni 5-1
George Merloi (40, 80), David Brăilă (67, 78), Marius Pahonțu (88) / Cătălin Vlad (30)
KSE Târgu Secuiesc – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2  3-0
Zsolt Tanko (8), Attila Gall (55), Botond Mojzi (90+2)
CS Blejoi – Corona Braşov 1-4
Cosmin Lambru (47) / Ștefan Nicolau (41, 55), Marian Cristescu (77 – penalty), Vlad Boția (88)

Seria 6, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Unirea Bascov – Flacăra Moreni 2-3
Adrian Iamandi (29), Marian Marcu (33) / Ionuț Petculescu (23), Dragoș Cernea (70), Adrian Pătulea (89)
Vediţa Coloneşti – CSM Alexandria 1-0
Florin Moise (83)
Universitatea Craiova 2 – Petrolul Potcoava 2-3
Remus Trancă (5), Vasile Constantin (47) / Laurențiu Ana (9), Marco Popa (67), Mihai Năvodaru (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa 1-0
Alexandru Armășelu (77)
Sporting Roşiori – Academica Clinceni 2 5-1
Alin Pencea (21), Patrick Diallo (42), Costin Ciochină (50), Antonios Marin (61), Mihai Vintilă (84) / Vlad Motroc (70)

Seria 7, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Viitorul Şelimbăr – Minerul Costeşti 7-0
Meciul a fost inițial amânat din cauza cazurilor de COVID-19 de la Viitorul Șelimbăr.
Alexandru Neacșa (24, 42), Andrei Roșu (48, 72), Adrian Cîrstean (52), Bogdan Vișa (63), Robert Moga (84)
FC Hermannstadt 2 – Gaz Metan Mediaş 2 0-1
Bogdan Jica (90+3)
19 septembrie, ora 17:00
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti 3-1
Adrian Stănică (20), Sebastian Preda (78), Gabriel Precup (83) / Florin Costea (50)
Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSM Deva 3-1
Bogdan Dolcescu (45+1, 90+1), Constantin Roncea (82) / Miroslav Radak (48)
CSM Jiul Petroşani – Măgura Cisnădie 0-1
Stanciu (28)

Seria 8, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-0
19 septembrie, ora 17:00
ACS Poli Timişoara – Crişul Chişineu Criş 0-2
Florin Teședan (38), Andrei Sulea (73)
Progresul Ezeriş – CSC Dumbrăvița 0-5
Laurențiu Telescu (15), Octavian Drăghici (22, 35), Costel Zurbagiu (29), Andrei Mura (40)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 1-3
Rafael Iuga (17) / Florin Mateucă (9), Raul Moraru (26), Dan Puie (33)
Avântul Periam – Şoimii Lipova 1-1
Eduard Tismonar (68) / Claudiu Codoban (55)

Seria 9, etapa 2

18 septembrie, ora 17:00
Unirea Dej – Industria Galda 2-0
Ionuț Rus (27), Florin Blaj (63)
19 septembrie, ora 17:00
Sticla Arieşul Turda – Avântul Reghin 1-2
Sebastian Salcău (19) / Dan Crișan (30), Sergiu Luca (82)
CS Hunedoara – CS Ocna Mureş 1-0
Flavius Iacob (71)
CSO Cugir – Unirea Ungheni 1-0
Ioan Grozav (81)
Sănătatea Cluj – Unirea 1924 1-3
Dan Matei (32) / Mario Codrea (44), Alexandru Giurgiu (64, 73)

Seria 10, etapa 2

19 septembrie, ora 17:00
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 2-1
Sergiu Pop (25, 90+1 – penalty) / Marius Balogh (11)
SCM Zalău – Someşul Dej 1-0
Raul Stanciu (51 – penalty)
Minaur Baia Mare – CA Oradea 4-1
Bogdan Minteuan (6), Paul Nistor (16), Sebastian Serediuc (51), Vasile Pop (60) / Marius Hosu (40)
Unu Fotbal Club Gloria – Progresul Şomcuta Mare 0-0
Sportul Şimleu Silvaniei – CSM Satu Mare 2-1
Ismael Guiti (45), Răzvan Pop (84) / Ervin Zsiga (38)

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.