Cupa României, turul 4: care sunt cele 16 echipe ce merg mai departe

Cupa României, turul 4: care sunt cele 16 echipe ce merg mai departe

Marți, 20 octombrie 2020, ora 14:30

Viitorul Şelimbăr – Universitatea Cluj 0-3, la masa verde, cazuri de COVID la gazde

Progresul Spartac – Rapid 3-2 d.p. (2-2)

Al. Cîrlig 12, An. Grigore 37, R. Milea 119 / Dulca 32, Ad. Bălan 44

ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA 0-4

/ Răducanu 9,29, Cl. Bălan 76, An. Ciolacu 82

Şoimii Lipova – Ripensia Timișoara 0-1

/ Sîrbu 32-penalty

CSM Slatina – Turris Oltul Turnu Măgurele 8-9 după lovituri (0-0)

Miercuri, 21 octombrie 2020, ora 14:30

CSC Sânmartin – Fotbal Comuna Recea 4-3

Arsene 31, Sergiu Pop 44-penalty,62,81-penalty  / Mărieș 32, Balha 33, Rus 39-penalty

Dacia Unirea Brăila – SCM Gloria Buzău 1-2 

Ioniță 55 / Stoica 27, Chică-Roșe 90+1

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ASU Politehnica Timișoara 3-4 d.p. (3-3 după 90 de min.)

Stupu 24, Bâte 69, Velici 83 / Coadă 15, Ivanovici 27, 90+2, Axente 93

SR Municipal Braşov – FK Csikszereda 0-1 d.p. 

/ Botorok 110

Şomuz Fălticeni – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț 0-4

Curpăn 26, Mateiciuc 67, Matei 76, Andre.87

Hușana Huși – CSM Focşani 1-0

Francis Agbleta 30

Axiopolis Sport Cernavodă – Farul Constanţa 4-6 după lovituri (0-0 după 90 de min.,1-1 după 120 min.)

Licu 115 / Măzărache 102

Mostiştea Ulmu – Dunărea Călăraşi 1-2

Mihai 68 / Mădălin Calu 13,55

Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti 1-2 d.p. (1-1 upă 90 min.)

Gavîrliță 47 / Manolache 49, Rodriguez 104

Concordia Chiajna – CS Mioveni 1-0

An. Marc 67

Viitorul Dăeşti – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 1-2 d.p. (1-1 după 90 de min.)

Georgescu 22 / Enache 67, Șerbănescu 119

Cele 16 echipe calificate vor disputa faza 16-imilor, între 27 și 29 noiembrie contra celor 16 formații din Casa Liga 1.

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.