Liga 3, etapa 6: rezultate și marcatori

Liga 3, etapa 6: rezultate și marcatori

Seria 1

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Dante Botoşani – Bucovina Rădăuţi 1-3
Andrei Merticariu (40) / Ionel Stoian (11), Robert Ciobanu (25), Mugur Florescu (83)
Şomuz Fălticeni – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-1
Marius Matei (39)
Hușana Huși – Ştiinţa Miroslava 0-2
Eduard Săvoaia (9), Alexandru Florean (61)
Bradu Borca – Foresta Suceava 1-3
Denis Șerban (35) / Alexandru Marin (55) Robert Martin (64), Eugen Celeadnic (80)
Sporting Juniorul Vaslui – CSM Paşcani 3-0
Leonid Gherase (8), Marcel Chiorean (16), Octavian Cracea (60)

Seria 2

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Lieşti – Dacia Unirea Brăila 2-1
Adrian Grigoraș (), Ștefan Lupu () / Ovye Shedrack ()
SC Oţelul Galaţi – CSM Bacău 4-0
Ionuț Neagu (11), Bogdan Gavrilă (20), Alin Nica (63), Denis Cireș (83)
Sportul Chiscani – CS Făurei  1-1
Valentin Vartolomei (30) / Bănel Nicoliță (66)
CSM Râmnicu Sărat – CSM Focşani 0-2
Alexandru Taciuc (5), Valentin Ghenovici (88 – penalty)
Avântul Valea Mărului – Viitorul Ianca 0-0

Seria 3

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Recolta Gheorghe Doja – CS Afumaţi 0-4
Mugurel Dedu (1, 9, 26), Bebeto Lupuleț (83)
CSM Olteniţa – Axiopolis Sport Cernavodă 0-1
Ciprian Cheia (32)
Înainte Modelu – Mostiştea Ulmu 0-1
Nicușor Romanescu (44)
SC Popeşti Leordeni – Gloria Albeşti 1-0
Vincene Toma (18)
miercuri, 28 octombrie 2020, ora 15:00
Viitorul Constanţa 2 – Agricola Borcea
, reprogramat
Viitorul Constanța 2 are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Seria 4

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
FCSB 2 – Metalul Buzău 4-2
Ștefan Cană (7), Tudor Moldovan (45), Gabriel Enache (48), Marian Botezatu (87) / Andrei Pavel (54, 60 – penalty)
Dinamo 2 – Rapid 2 3-2
Magaye Gueye (11 – penalty, 35), Geani Crețu (80 – penalty) / Alexandru Catrici (17 – penalty), Nichifor Georgescu (72)
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
FC Voluntari 2 – CS Baloteşti 3-0
John Anderson (50), Iulian Badea (67), Adrian Dorobanțu (74 – penalty)
Progresul Spartac – CS Tunari 1-2
Răzvan Milea (66) / Cătălin Teleru (48), Mario Mihai (89)
Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna 2 2-0
Emilian Pacionel (47 – penalty), Dragoș Nicolae (90+4)

Seria 5

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
AFC Astra 2 – Kids Tâmpa Braşov 1-2
David Brăilă (41 – penalty) / Zoltan Kerekes (13, 30)
Corona Braşov – AFC Odorheiu Secuiesc 1-0
Iulian Drăgoi (76)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – Olimpic Cetate Râşnov 0-0
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
KSE Târgu Secuiesc – SR Municipal Braşov 2-3
Zsolt Tanko (66, 90+2) / Horia Popa (13 – penalty, 28 – penalty), Firat Cenk (50)
CS Blejoi – CSO Plopeni 3-2
Cosmin Lambru (17), Dănuț Iancu (34, 59) / Radu Huza (38), Vladimir Butufei (41)

Seria 6

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti 2-1
Alin Călin (62), Ionuț Teodorescu (83) / Robert Dalu (26)
Universitatea Craiova 2 – ACSO Filiaşi 0-1
Dragoș Săulescu (42 – penalty)
Academica Clinceni 2 – FC Pucioasa 0-1
Alexandru Iamandache (15)
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Sporting Roşiori – Flacăra Moreni 0-0
Petrolul Potcoava – CSM Alexandria 0-3
Cosmin Neagu (37), Mario Ioana (65), Teodor Preda (89 – autogol)

Seria 7

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Măgura Cisnădie – Minerul Costeşti 0-1
Radu Rădulescu (77)
Gaz Metan Mediaş 2 – CSM Deva  3-2
Mihai Mateș (72), Carlo Danciu (80), Bogdan Jica (90 – penalty) / Claudiu Ghighilicea (44, 47)
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Flacăra Horezu – Gilortul Târgu Cărbuneşti 3-3
Adrian Popa (18), Sebastian Preda (39), 3-2 Ionuț Moldovan (82) / Constantin Roncea (51), Robert Bubuioc (53, 87)
CSM Jiul Petroşani – Viitorul Dăeşti 2-2
Bogdan Matei (24, 45+1 – penalty) / Florian Pîrvu (25), George Neacșu (69)
marți, 27 octombrie, ora 15:00
FC Hermannstadt 2 – Viitorul Şelimbăr, reprogramat
Viitorul Șelimbăr are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Seria 8

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
ACS Poli Timişoara – Progresul Ezeriş 2-0
Alexandru Dincă (36), Sinișa Sporin (61)
Şoimii Lipova – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1
Victor Prună (70 – penalty) / Cosmin Mancaș (90+2 – penalty)
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Gloria Lunca Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic 3-0
Răzvan Ivan (14), Alexandru Sabău (64), Rafael Iuga (85)
Avântul Periam – Crişul Chişineu Criş 1-4
Raul Gălățan (7) / Andrei Sulea (23), Nicu Modan (61, 63), Cristian Bobu (85 – autogol)
Progresul Pecica – CSC Dumbrăvița 0-1
Andrei Făgărășanu (23)

Seria 9

vineri, 16 octombrie 2020, ora 15:00
Unirea Ungheni – CS Ocna Mureş 2-1
Sebastian Bucur (15), Victor Caliani (84) / Florin Socaci (82)
sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
CSO Cugir – Sticla Arieşul Turda 2-1
George Goronea (40), Marius Lupu (56) / Daniel Hetea (45+2)
AFC Unirea 1924 – Avântul Reghin 1-4
Alexandru Giurgiu (13 – penalty) / Adrian Murar (9 – penalty, 68 – penalty), Vlad Bujor (38), Ovidiu Covaciu (90+4)
miercuri, 28 octombrie 2020, ora 15:00
Sănătatea Cluj – Industria Galda, reprogramat
Industria Galda are caz de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.
miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
Unirea Dej – CS Hunedoara, reprogramat
CS Hunedoara are cazuri de COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Seria 10

sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 15:00
Unu Fotbal Club Gloria – SCM Zalău 0-4
Vasile Petra (45, 49), Cosmin Patca (56 – autogol), Mihai Forna (90+4)
Sportul Şimleu Silvaniei – Luceafărul Oradea 2-1
George Pop (4), Gueye Mansour (24) / Sorin Ban (48)
CSM Satu Mare – Someşul Dej 0-1
Luca Tincău (64 – autogol)
Progresul Şomcuta Mare – CA Oradea 2-4
Tudor Balmoș (31 – penalty), Bogdan Bușică (56) / Alin Panti (41), Alexandru Lezeu (50), Cosmin Letan (58 – penalty), Victor Dobrescu (90+1)
miercuri, 4 noiembrie 2020, ora 14:00
CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare, reprogramat
Minaur Baia Mare însă are probleme cu COVID-19 și nu a putut juca la data inițială la care a fost stabilită partida.

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.