Liga 3, etapa 8: rezultate, marcatori și clasamente

Liga 3, etapa 8: rezultate, marcatori și clasamente

Seria 1, etapa 8

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Dante Botoşani – Şomuz Fălticeni 2-0

Georgică Popovici 61, Vlad Codău 71

Huşana Huşi – Bucovina Rădăuţi 1-2

Adrian Viorică 56 / Mugur Florescu 73, Robert Ciobanu 74

Bradu Borca – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 1-1

Marius Onofraș 48 / Răzvan Pîntea 84

Sporting Juniorul Vaslui – Ştiinţa Miroslava 0-6

Vasilică Vlădeanu 7, Alexandru Florean 11, 17, Cosmin Nemțanu 26, Giani Unghianu 35, Robert Asavoaei 84 – penalty

CSM Paşcani – Foresta Suceava 0-0

Seria 2, etapa 8

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Sporting Lieşti – SC Oţelul Galaţi 0-2

Bogdan Gavrilă 28, 40

Sportul Chiscani – Dacia Unirea Brăila 0-6

Robert Vâlceanu 19, Patrick Petre 40 – penalty, 71, Marius Cocârlă 52, 74, Valentin Robu 60

CSM Râmnicu Sărat – CSM Bacău 3-0

Mădălin Socol 10, 49, Florin Cazan 62

Avântul Valea Mărului – CS Făurei  2-0

Constantin Spînache 5, George Iacob 14

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

Viitorul Ianca – CSM Focşani

Seria 3, etapa 8

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Recolta Gheorghe Doja – Viitorul Constanţa 2 2-0

Ionuț Cositoru 2, Valentin Toma 83 – penalty

CSM Olteniţa – CS Afumaţi  2-7

Ionuț Alexa 13, 46 / Ștefan Stîngă 17 – penalty, 63 – penalty, Adrian Popa 21, Claudiu Dragu 39, Robert Buduroi 67, Octavian Nedelcu 90, Bebeto Lupuleț 90+1

Înainte Modelu – Agricola Borcea 2-4

Alexandru Mitu 43, Ionuț Ene 55 / Daniel Neferu 31, Ionuț Zaina 67, 73, Cosmin Mihai 88

SC Popeşti Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă 2-2

Vincene Toma 83, 84 / Cătălin Tudorică 80, Cosmin Ionică 90+2

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

Gloria Albeşti – Mostiştea Ulmu

Seria 4, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

Concordia Chiajna 2 – Rapid 2  1-2

Alexandru Atomei 13 / Eric Finica 32, Nichifor Georgescu 89

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

FC Voluntari 2 – FCSB 2 1-4

Gabriel Enache 7 – autogol / Cristian Dumitru 25, Mihai Udrea 47, Adelin Voinescu 49 – autogol, Alexandru Buziuc 69

Progresul Spartac – CS Baloteşti  7-0

Alexandru Bodea 16, 19, 34, Andrei Grigore 33, 47, Răzvan Milea 23, Dănilă Parfeon 28

Steaua Bucureşti – CS Tunari 0-0

marți, 10 noiembrie 2020, ora 14:00

Dinamo 2 – Metalul Buzău

Seria 5, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

Corona Braşov – SR Municipal Braşov 2-1

Iulian Drăgoi 14, 17 / Cenk Firat 19

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 – CSO Plopeni 0-0

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

CS Blejoi – Kids Tâmpa Braşov 4-2

Ionuț Ilie 11, Cosmin Munteanu 29, 39 – penalty, Cosmin Lambru 68 / Zoltan Kerekes 10, 22

marți, 10 noiembrie 2020, ora 14:00

AFC Astra 2 – KSE Târgu Secuiesc

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc

Seria 6, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

Unirea Bascov – Universitatea Craiova 2 2-3

Alexandru Florescu 72, Alin Călin 76 / Andrei Burlacu 6, 84 – penalty, Robert Petre 40

CSM Alexandria – FC Pucioasa 2-1

Viorel Vâlcică 61, Eduard Sârbu 63 / Eduard Bădoiu 15

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti 2-1

Valentin Neaga 47 – penalty, Ernest Emmanuel 89 / Nicolae Ruţă 24

Petrolul Potcoava – Flacăra Moreni 2-0

Laurenţiu Vâlcică 44, Mihai Năvodaru 87

marți, 10 noiembrie 2020, ora 14:00

Academica Clinceni 2 – ACSO Filiaşi

Seria 7, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

Măgura Cisnădie – Viitorul Şelimbăr 0-1

Alexandru Curtean 81 – penalty

Gaz Metan Mediaş 2 – Viitorul Dăeşti 3-2

Alexandru Socaci 45 – penalty, Robert Țili 47, Tudor Oltean 89 / Florian Pîrvu 10 – penalty, Ciprian Talpoș 37

CSM Deva – Minerul Costeşti  3-0

Giani Stere 8, Claudiu Ghighilicea 78, 84

marți, 10 noiembrie 2020, ora 14:00

Flacăra Horezu – FC Hermannstadt 2

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti

Seria 8, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

ACS Poli Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cermei 2-1

Claudiu Matiș 37 – penalty, 89 / Luca Bodri 32

Şoimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic 7-0

Vlad Filimon 21, Marcel Bercu 23, 27, Claudiu Codoban 55, David Ciubăncan 79, 90+1, Abel Popa 88

CSC Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 0-1

Samuel Costea 15

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Avântul Periam – Progresul Ezeriş 1-1

Rareș Blaga 90+2 / Sergiu Rimovecz 5

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

Progresul Pecica – Crişul Chişineu Criş

Seria 9, etapa 8

vineri, 30 octombrie 2020, ora 15:00

Unirea Dej – CSO Cugir 1-0

Florin Blaj 35

AFC Unirea 1924 – Sticla Arieşul Turda 2-1

Marian Guț 8, Daniel Lupșan 49 / Sebastian Salcău 42 – penaly

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

Sănătatea Cluj – CS Hunedoara 2-1

Andrei Ceaca 39, Raul Ciupe 45 – penalty / Flavius Iacob 28

Unirea Ungheni – Industria Galda 2-0

Victor Caliani 48, Raul Pogăcecean 90+3

CS Ocna Mureş – Avântul Reghin 1-4

Florin Socaci 87 / Ovidiu Covaciu 19 – penalty, 90+3, Nimrod Baki 36, Vlad Bujor 83

Seria 10, etapa 8

sâmbătă, 31 octombrie 2020, ora 15:00

CSC Sânmartin – Unu Fotbal Club Gloria  0-1

Sandu Bococi 43

Sportul Şimleu Silvaniei – Minaur Baia Mare 0-0

Progresul Şomcuta Mare – Luceafărul Oradea 4-2

Pavel Nemeș 17 – penalty, Cătălin Răduneață 63, 66, Sergiu David 83 / Alexandru Jurcuț 9, 35

CA Oradea – Someşul Dej 1-0

Alex Lezeu 24

miercuri, 11 noiembrie 2020, ora 14:00

CSM Satu Mare – SCM Zalău

 

sursa: liga2.ro

foto: minaur.ro

Comentarii Facebook

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.