Europa League, etapa 6 a grupelor: rezultatele, marcatorii

Europa League, etapa 6 a grupelor: rezultatele, marcatorii
0 0

Europa League, etapa 6 a grupelor: rezultatele, marcatorii

Grupa A

ȚSKA Sofia – AS Roma 3-1

Au marcat: Rodrigues 5, Sowe 34, 55 / Milanese 22

Young Boys Berna – CFR Cluj 2-1

Au marcat:  Nsame 90, Gaudino 90+60 / Debeljuh 84

Grupa B

Dundalk – Arsenal 2-4

Au marcat: Flores 22 Hoare 85 / Nketiah 12, Elneny 18, Willock 67, Balogun 80

Rapid Viena – Molde 2-2

Au marcat: Ritzmaier 43, Ibrahimouglu 90 / Eikrem 12, 46

Grupa C

Leverkusen – Slavia Praga 4-0

A marcat: Balley 8, 32, Diaby 59, Bellarabi 90+1

Beer Sheva – Nice 1-0

A marcat: Hatuel 72

Grupa D 

Lech – Rangers 0-2

Au marcat: Itten 31, I. Hagi 72

Standard Liege – Benfica 2-2

Au marcat: Raskin 12, Tapsoba 60 / Everton 16, Pizzi 67 – penalty

Grupa E

PAOK – Granada 0-0

PSV – Omonia 4-0

Au marcat: Malen 36, Dumfries 63 – penalty, Piroe 90+1, 90+3

Grupa F

Napoli – Real Sociedad 1-1

Au marcat: Zielinski 35 / Willian Jose 90+2

Au marcat: Menalo 52, Tomecak 90+3 / Wijndal 57

Grupa G

Leicester – AEK Atena 2-0

Au marcat: Under 12, Barnes 14

Braga – Zorya 2-0

Au marcat: Abu Hann 61 – autogol, Horta 69

Grupa H

Celtic – Lille 3-2

Au marcat: Jullien 22, McGregor 28 – penalty, Turnbull 75 / Ikone 24, T. Weah 71

Sparta Praga – AC Milan 0-1

A marcat: Hauge

Grupa I

Maccabi Tel Aviv – Sivasspor 1-0

A marcat: Saborit 66

Grupa J

Tottenham – Antwerp 2-0

Au marcat: Carlos Vinicius 57, Lo Celso 71

Ludogoreț – LASK 1-3

Au marcat: Manu 46 / Wiesinger 56, Renner 62 – penalty, Madsen 67

Grupa K

Dinamo Zagreb – ȚSKA Moscova 3-1

Au marcat: Gvardiol 28, Orsic 41, Kastrati 75 / Bistrovic 77

Wolfsberger – Feyenoord 1-0

A marcat: Joveljic 31

Grupa L

Hoffenheim – Gent 4-1

Au marcat: Beier 21, 49, Skov 26, Kramaric 64 / N. Fortuna 81

Slovan Liberec – Steaua Roșie Belgrad 0-0

Europa League, etapa 6 a grupelor: rezultatele, marcatorii și clasamentele

 

S-au calificat în faza 16-milor Europa League primele 2 clasate din faza grupelor: AS Roma, Young Boys Berna, Arsenal, Molde, Bayer Leverkusen, Slavia Praga, Rangers, Eindhoven, Benfica, Granada, Napoli, Real Sociedad, Leicester, Braga, AC Milan, Lille, Villareal, Macabi Tel Aviv, Tottenham, Royal Antwerp, Dinamo Zagreb, AC Wolfsberger , Hoffenheim, Steau Roșie Belgrad și cele 8 ocupante ale locului 3 din faza grupelor Champions League: Salzburg, Sakhtar Donetsk, Olympiakos, Ajax, FC Krasnodar, Club Bruges, Dynamo Kiev, Manchester United.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.