0 0

Europa League, sferturi de finală: AS Roma, Villarreal și Manchester United sunt cu un pas în semifinale.

Manchester United nu a avut probleme în deplasare la Granadei, și s-a impus cu 2-0.

Villarreal a câștigat și ea la limită, în deplasare la Dinamo Zagreb cu 1-0.

Răsturnare de scor a fost la Amsterdam, acolo unde Ajax a deschis scorul în meciul cu AS Roma și a ratat mult, inclusiv un penalty, iar italienii au întors rezultatul și s-au impus cu 2-1.

Slavia Praga surpinde din nou cu un egal 1-1 la Arsenal, în ultimul minut de joc.

Granada – Manchester United 0-2

Au marcat: Rashford 31, B. Fernandes 90 – penalty

GRANADA: Rui Silva – Diaz, Vallejo, Duarte, Neva – Herrera, Gonalons – Kenedy, Montoro, Puertas – Soldado
Antrenor: Diego Martinez

MANCHESTER UNITED: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Pogba, McTominay – James, Fernandes, Rashford – Greenwood
Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer

Ajax – AS Roma 1-2

Au marcat: Klaassen 39 / Pellegrini 57, Ibanez 87

AJAX: Scherpen – Rensch, Timber, Martinez, Tagliafico – Alvarez, Klaassen, Gravenberch – Antony, Tadic, Neres
Antrenor: Erik ten Hag

AS ROMA: Pau Lopez – Mancini, Cristante, Ibanez – B. Peres, Diawara, Veretout, Spinazzola – Pellegrini, Pedro – Dzeko