Liga 1, etapa 3, etapa 4 și etapa 5, Play-off și Play-out

Liga 1, etapa 3, etapa 4 și etapa 5, Play-off și Play-out
0 0

Liga 1, etapa 3, etapa 4 și etapa 5, Play-off și Play-out.

Etapa 3 Play-off

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 20:30

CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-2

Au marcat: Sigurjonsson 53 / Ivan 27, Tudorie 88

Duminică, 25 aprilie 2021, ora 20:15

Botoşani – Academica Clinceni 2-1

Au marcat: Realdo Fili 39, 65/ Rusescu 57 – penalty

Duminică, 25 aprilie 2021, ora 21:30

FCSB – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-2

Au marcat: Popescu 68 / Petrila 28, Mitrea 81

Etapa 4 Play-off

Miercuri, 28 aprilie, ora 16,30

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Academica Clinceni   1-0

A marcat: Nouvier 38

Miercuri, 28 aprilie, ora 19,00

CFR Cluj – FC Botoșani   2-0

A marcat: Sigurjonsson 25 și 28

Joi, 29 aprilie, ora 19,45

Universitatea Craiova – FCSB  2-0

Au marcat: Cicăldău 38, Nistor 63

 

Etapa 5 Play-off

Sâmbătă, 1 Mai 2021, ora 17:30

Botoşani – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1

Au marcat: Ongenda 15, Fili 49 / Petrache 56 – autogol

Duminică, 2 Mai 2021, ora 21:00

Academica Clinceni – Universitatea Craiova 1-0

A marcat: M. Constantin 54 – autogol

Luni, 3 Mai 2021, ora 20:30

FCSB – CFR Cluj 1-1

Au marcat: Tănase 19 – penalty/ Burcă – 93

Clasament Play-off

Etapa următoare (5-6 Mai): Sepsi – U Craiova, Clinceni – CFR, Botoșani – FCSB.


Etapa 3 Play-out

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 17:30

UTA Arad – Hermannstadt  0-1

A marcat: / Petrescu 49

Vineri, 23 aprilie 2021, ora 20:30

Gaz Metan Mediaş – Dinamo  4-1

Au marcat: Morar 14, R. Valente 49, Deaconu 39, Chamed 88 – penalty  / Sorescu 35

Sâmbătă, 24 aprilie 2021, ora 17:30

Astra – FC Argeş  0-1

A marcat: / Malele 78 – penalty

Duminică, 25 aprilie 2021, ora 15:00

Chindia Târgovişte – Politehnica Iaşi 2-0

A marcat: Florea 41, 80

Luni, 26 aprilie 2021, ora 20:30

Voluntari – Viitorul Constanţa   1-0

A marcat: Betancor  29.

Liga 1, etapa 3, etapa 4 și etapa 5, Play-off și Play-out

 

Etapa 4 Play-out

Marți, 27 aprilie, ora 16,30

FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș  1-2

Au marcat: Petrescu 30 / Valente 19, 45+1

Marți, 27 aprilie, ora 19,00

FC Argeș – UTA Arad   4-1

Au marcat: Grecu 15, Drăghici 39, Dumitru 88, Malele 90 / Albu 10

Miercuri, 28 aprilie, ora 14

Chindia Târgoviște – Astra Giurgiu 0-0

Joi, 29 aprilie, ora 14,30

Politehnica Iași – Viitorul Constanța 0-3

Au marcat: / Ciobanu 7 – penalty, 22 – penalty, Jo Santos 90

Joi, 29 aprilie, ora 17,00

Dinamo – FC Voluntari 2-0

Au marcat: Bejan 74, Nemec 86

Etapa 5 Play-out

Vineri, 30 aprilie 2021, ora 17:30

Gaz Metan Mediaş – Campionii FC Argeş 1-1

Au marcat: Deaconu 23 / Malele 90+4 – penalty

Sâmbătă, 1 Mai 2021, ora 15:00

UTA Arad – Chindia Târgovişte  0-1

A marcat: / P. Iacob 62

Duminică, 2 Mai 2021, ora 13:30

Astra – Politehnica Iaşi  1-2

Au marcat: V. Gheorghe 75 / Onea 22, Passaglia 34

Duminică, 2 Mai 2021, ora 16:00

FC Voluntari – Hermannstadt 0-1

A marcat: / Belu 45

Duminică, 2 Mai 2021, ora 18:30

Viitorul Constanţa – Dinamo 1-2

Au marcat: Jo Santos 88 / Morsay 62, Albentosa 74

Clasament Play-out

Etapa următoare (4-6 mai): Chindia – Mediaș, Astra – UTA, Hermannstadt – Viitorul, Iași – Dinamo, FC Argeș – Voluntari.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.