Liga 1, etapa 6 și etapa 7, Play-off și Play-out

Liga 1, etapa 6 și etapa 7, Play-off și Play-out
0 0

Liga 1, etapa 6 și etapa 7, Play-off și Play-out

Play-off etapa 6

Miercuri, 5 mai 2021, ora 19:00

Sepsi Sfântu Gheorghe – Universitatea Craiova 2-0

Au marcat: Mitrea 45, Petrila 90+4

Joi, 6 mai 2021, ora 17:00

Academica Clinceni – CFR Cluj   0-1

A marcat: / Păun 6

Joi, 6 mai 2021, ora 19:45

Botoşani – FCSB   1-3

Au marcat: Ongenda 27 / Oct. Popescu 4, Moruțan 15 și (ambele din penalty)

Play-out etapa 7

Duminică, 9 mai 2021, ora 19:00

Universitatea Craiova – Botoşani 2-3

Au marcat: Nistro 25 – penalty, Ivan 57 /Mawas 9, Chindriș 45+3, E. Papa 87

Luni, 10 mai 2021, ora 19:00

CFR 1907 Cluj SA – Sepsi Sfântu Gheorghe 

Luni, 10 mai 2021, ora 21:30

FCSB – Academica Clinceni

Clasament Play-off

Etapa următoare (15 mai): Sepsi – FCSB, Universitatea Craiova – CFR, Clinceni – Botoșani

Liga 1, etapa 6 și etapa 7, Play-off și Play-out


Play-out etapa 6

Marți, 4 mai 2021, ora 19:00

Chindia Târgovişte – Gaz Metan Mediaş  1-1

Au marcat: D. Popa 51 – penalty / Valente 77

Miercuri, 5 mai 2021, ora 12:00

Astra – UTA Arad 1-2

Au marcat: Merloi 82 / Miculescu 22, Erico 89

Miercuri, 5 mai 2021, ora 14:15

Hermannstadt – Viitorul Constanţa 0-0

Miercuri, 5 mai 2021, ora 16:30

Politehnica Iaşi – Dinamo 1-2

Au marcat: Zajmovic 43 / Sorescu 22, Morsay 54

Joi, 6 mai 2021, ora 14:30

FC Argeş – FC Voluntari   3-0

Au marcat: Dumitru 26, S. Drăghici 84, Malele 90

Play-out etapa 7

Sâmbătă, 8 mai 2021, ora 13:30

Gaz Metan Mediaş – Astra 2-1

Au marcat: Horșia 60, Morar 90+1 / Montini 89

Sâmbătă, 8 mai 2021, ora 21:15

Dinamo – Hermannstadt  2-0

Au marcat: Anton 34 – penalty, 90+3 – penalty

Duminică, 9 mai 2021, ora 14:00

UTA Arad – Politehnica Iaşi 1-2

Au marcat: Hora 65 / Passaglia 28, Popadiuc 32

Duminică, 9 mai 2021, ora 16:30

Viitorul Constanţa – FC Argeş 1-0

A marcat: Artean 48

Luni, 10 mai 2021, ora 16:45

Voluntari – Chindia Târgovişte

Clasament Play-out 

Etapa următoare (15 mai): FC Argeș – Dinamo, Chindia – Viitorul, Astra – Voluntari, UTA – Mediaș, Iași – Hermannstadt.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.